Hráče s prokletou helmou odvážela pětkrát sanitka. Už je odkletá?

Nechali jsme ji po několika úrazech od pana faráře ve Znojmě posvětit, měl k tomu třicetiminutovou řeč. Dali jsme ji v posledním zápase našemu třetímu quarterbackovi, dal tři touchdowny sám, dohromady zaznamenal skoro třicet bodů, ale po utkání mi poslal fotku a má úplně nateklou nohu, něco s kotníkem. Příběh dál pokračuje, i když to není tak drastické.

Prokletá helma
Helmu původem z USA zakoupilo Znojmo z Karlových Varů, jejichž hráč si s ní hned v prvním zápase nadvakrát zlomil nohu a skončil s americkým fotbalem. Znojemský hráč si ji poprvé nasadil ve finále Iron Bowlu a přetrhl si úpony v tříslech, poté si v ní další hráč na tréninku pochroumal rameno. Helmu si nasadili čtyři různí hráči a pětkrát je odvezla sanitka, může za osmdesát procent znojemských zranění.

Kdy jste si začali uvědomovat, že s helmou není něco v pořádku?

Asi po třetím zranění. Už i pan farář říkal, že to nevypadá na náhodu.

Zvažovali jste, že se jí zbavíte, když vám likviduje jednoho hráče za druhým?

Ne, to neuděláme. Minulý rok teprve vyšla jako nová v Americe, stojí asi šestnáct tisíc korun, nevyhodíme ji. Budeme s ní dál pracovat.

Víkendová výhra 35:0 nad Brno Pitbulls vám zranění trochu vynahradila…

Vyhráli jsme docela drtivě, do poloviny to bylo docela vyrovnané, vedli jsme 14:0, to je jako v hokeji 2:0. Zlomili jsme soupeře až v poslední čtvrtině.

Jaké si po postupu do třetí ligy kladete cíle?

Z naší čtyřčlenné skupiny postupují dva do play off. První místo je vyřešené, Aligators jsou o úroveň výš než ostatní, nikdo je asi neporazí. My se popereme o to druhé místo, otevřela se nám dobrá šance.

Ve čtvrté lize jste hráli osmičkový americký fotbal. Jak si nyní zvykáte na jedenáctkový?

Museli jsme kádr doplnit, máme patnáct až dvacet nováčků. Máme hodně kluků, kteří odehráli třeba druhý nebo třetí jedenáctkový zápas v životě. Zbytek se musel přeorientovat. Je pro nás těžké hledat lidi, Znojmo není univerzitní město. Z Brna čerpat nemůžeme, tam jsou tři týmy. Ale zaměřili jsme se na marketing, snažíme se lidi strhnout a udělat z fotbalu zábavu. Natočíme i klip s Benem Cristovaem.