Jak hodnotíte minulou sezonu?

Ta pro nás byla zklamáním, protože jsme nedokázali postoupit do play off. Ale považuji za úspěch to, když vidím své hráče, jak se zdokonalují, rostou jako osobnosti, získávají fyzickou kondici, ale i hodnoty jako sebedůvěru, odvahu, týmového ducha, obětavost a soustředění. Díky tomu jsou ochotni nechat na hřišti vlastní srdce. Jen tak se vítězí a dosahuje cílů, ať už ve sportu či v životě.

Jste trenérem znojemského týmu, jaké jsou vaše zkušenosti?

S americkým fotbalem jsem začal v Liberci, kde jsem stál u zrodu týmu Highlanders, nyní již Titans. Poté jsem měl tu čest učit se v té době v jednom z nejlepších týmů Evropy, a to švédském Limhamn Griffinns. Dále jsem hrál ligovou soutěž za tým Pardubic. Nicméně je nutné podotknout, že v začátku nám velmi pomáhal můj kamarád Nulita Maximov, trenér, který stál u zrodu amerického fotbalu v zemi.

Kterých úspěchů týmu si dosud nejvíce ceníte?

Mezi největší úspěchy patří páté místo na otevřeném halovém mistrovství České Republiky 2010, kde náš tým dokázal porazit kvalitní soupeře jako Pardubice Stallions nebo Zvolen Patriots. V roce 2012 jsme obsadili druhé místo v ligové soutěži ČAAF B.

Jak vlastně vznikl váš název Knights neboli Rytíři?

Naším cílem bylo, aby název odkazoval na historii města a měl v sobě hrdost, bojovnost a morální hodnoty. A přesně to pro nás název našeho týmu představuje.

Kde a jak často trénujete?

Trénujeme dvakrát týdně, v sobotu a v neděli.Vzhledem k tomu, že já i další hráči jsme přes týden mimo Znojmo, nemáme vlastně ani jinou možnost. Hráči však organizovaně chodí třikrát týdně cvičit do posilovny pod vedením kondičního trenéra Davida Buriana. Díky tomu je nárůst rychlosti a síly týmu opravdu markantní. Navíc se za dva týdny zúčastní čtrnáct našich hráčů tréninkového kempu pod vedením trenérů americké ligy NFL.

Jakou ligu hrajete a se kterými týmy se například střetáváte?

Hrajeme sedmičkovou ligovou soutěž pod záštitou České asociace amerického fotbalu. Naše soutěž je rozdělena do dvou divizí, a to na Čechy a Moravu. V české divizi hraje sedm týmů a v moravské šest. První tři týmy z každé divize postupují do play- off a utkají se o titul mistra republiky. Ze zahraničních týmů se pravidelně utkáváme v přátelském zápase se slovenským týmem Smolenice Eagles. V turnajích narážíme například na týmy Polska a Maďarska.

Nejste jen sportovním týmem, ale také, dalo by se říci, komunitou. Snažíte se pomáhat, jakou formou?

Ano, připravujeme různé akce pro hráče, rodiny hráčů a fanoušky. Společně s fanoušky organizujeme úklidy předem vybraných míst. Pořádali jsme charitativní Vánoční punč, jehož osmitisícový výtěžek jsme věnovali dětem se středním mentálním postižením. V nejbližší době budeme mít k dispozici nová trika, čepice a další propagační předměty s logem Knights.

Jaké jsou vaše plány na nadcházející sezonu?

Blížící se sezona je pro nás zlomová. Věřím, že bude odrazovým můstkem k silnému a stabilnímu týmu. Udělali jsme řadu změn, jak v organizační složce, tak v hráčském kádru. Znojemskou obranu posílí David Burian z Pardubic a také se vrací dvoumetrový Američan John Bradley. Naším cílem je začlenit nové posily a postoupit do play-off. Chceme také získat širokou hráčskou a diváckou základnu.