Ani jeden plavec si ale pro zlato nedoplaval. Nejblíže tomu měla znojemská jednička, která skončila dvakrát druhá.

„Ještě jsem ani závěrečné hodnocení závodů nedělal. V Chomutově nás provázela obrovská smůla. Tohle jsem snad nikdy nezažil. Jen za sobotu jsme měli tuším čtyři čtvrtá místa. Byly to kousíčky,” mrzelo po závodech znojemského trenéra Jiřího Kyněru.

Nejvíce medailí získal tradičně Michal Rubáček, který si do sbírky přidal dalších šest cenných kovů. Bodoval i Ondřej Čermák.

„Téměř ve všech disciplínách jsem si udělal osobáky, ale čekal jsem od časů trochu víc. Neměl jsem štěstí. V sobotu jsem byl ve třech závodech na bramborovém stupínku,” ohlédnul se za svými výkony Ondřej Čermák.

Dvoustovka

Čtvrtý byl i na dvě stě metrů volný způsob, kde svou sílu ukázali právě plavci, jejíž kariéra se začala psát v královském městě.

„Michal Rubáček byl druhý, Květoslav Svoboda třetí a já čtvrtý o třiadvacet setin sekundy,” kroutil nevěřícně hlavou Čermák.

Mezi ženami bodovala pouze Veronika Kolníková, která vybojovala bronzovou medaili. Navíc štafeta dokázala doplavat druhá.

Znojemskému oddílu i přesto utekly stupně vítězů v hodnocení oddílů.

„Možná jsem byl letos hodně benevolentní ve výběru disciplín. Nechal jsem plavce vybrat si, ať plavou to, na co se cítí. Asi jsem měl zakročit a určit jednotlivým závodníkům disciplíny. Možná by to vypadalo jinak,” přemýšlel Kyněra.

Trochu pochmurný výsledek umocňuje i fakt, že šlo o loučení s chomutovským bazénem. „Mají tam pěkný areál. Je to padesátka, navíc s vyplavávacím prostorem. Jenže tohle byly poslední závody, které se tam konaly. Jsou tam určité majetkové konflikty, takže se nyní bude celý plavecký komplex bourat,” pokrčil rameny reprezentační trenér.

Plavce nyní čeká trochu odpočinkové období. v úterý mají na programu klubové vyhlášení nejlepších plavců. „Budeme to mít spojené s večeří. Oceníme nejlepšího plavce a užijeme si alespoň trochu svátků,” dodal kouč.

Vánoce ve vodě

Na plavce ale nečeká kdovíjaký relax. „No, v individuálním sportu moc nejde vypustit na delší dobu. Takže trénovat budeme i přes Vánoce. Ne sice v takovém tempu, ale v bazénu budeme,” dodal Čermák.

Už na začátku roku totiž čekají znojemské závodníky hodně prestižní závody v Lucembursku, kde se budou moci plnit limity na olympijské hry.

„Předtím ještě absolvujeme jedno soustředění, abychom tam jeli v dobré formě a pohodě. Hodně tam budu očekávat od štafety, která má předpoklady na to, aby limit splnila,” zakončil domácí kouč.