Termínový kalendář plavců obsahuje celou řadu sportovních akcí a závodů. Vrchol pak bude v prosinci, kdy se v Maďarsku koná evropský šampionát.
Pro dorostence, seniory a reprezentační špičku bude příprava zaměřena na splnění limitu právě na tento plavecký mýtink.
 
Trenéři znojemských plavců počítají s tím, že limit by měli zaplavat zejména Květoslav Svoboda a Michal Rubáček. Pochopitelně, že i ostatní plavci se o plnění limitu určitě poperou.
 
„Loňská sezona se moc nepovedla a teď se soustředím zejména na tu nadcházející. V maďarském Debrecénu bych se chtěl dostat do finále a poprat se i o medaili,“ prozradil své cíle Květoslav Svoboda.
 
Nominačními závody pro Maďarsko budou zejména dvě Velké ceny, které jsou zařazeny do závodů Českého poháru. Ta první bude ve Znojmě v polovině listopadu a o týden později v Brně.
 
Mimo těchto dvou závodů budou znojemští plavci startovat i na dalších závodech v rámci České republiky. Mimo jiné se znojemští plavci představí na Velké ceně Plzně, Axis Cupu v Jihlavě, v Olomouci či Vánoční ceně Zlína.
 
Pestrý program je pak připraven i pro plavce žákovské kategorie.
 
Začátkem října je pro mladé plavce připravená Malá cena města Znojma a v listopadu proběhnou žákovské přebory, které budou kvalifikací pro národní soutěž žactva. U mladšího žactva půjde o zimní Pohár plavců. Nejlepší družstvo se může probojovat na Mistrovství České republiky. Mimo těchto akcí se žactvo zúčastní několika nemistrovských závodů.