Rubáček je vedle reprezentačního trenéra Jiřího Kyněry jediným zástupcem znojemského plaveckého klubu na šampionátu. Přitom nechybělo mnoho a na zimním mistrovství mohli být hned dva znojemští plavci. Ondřeji Čermákovi ale limit utekl o pouhé čtyři desetiny sekundy.

„Mrzí mě to. Byl jsem od toho opravdu kousek. Strašně jsem se do Polska chtěl kvalifikovat. Těžko se mi o tom mluví,“ reagoval po posledních kvalifikačních závodech zklamaný Ondřej Čermák.

Jeho výkony ale rozhodně zklamáním nebyly. „Samozřejmě by bylo fantastické mít na evropském šampionátu dva plavce. Ondra Čermák udělal velký kus práce a vrchol ho teprve čeká,“ dodal kouč Kyněra.

Rubáček bude na šampionátu startovat ve čtyřech disciplínách. „Soustředím se hlavně na stovku a padesátku motýl. Chtěl bych se v obou dostat do finále. Možná poplavu ještě dva závody, ale to se teprve uvidí podle situace,“ prozradila znojemská plavecká jednička.

Česká reprezentace zamířila do Polska s jasnými cíli. „Vím naprosto přesně, co od toho očekávám. Michal Rubáček doufám zopakuje své výkony z posledního mistrovství. Co se týče celé výpravy, chceme dovézt alespoň dvě medaile,“ zdůraznil kouč.

Mistrovství Evropy ve Štětíně odstartovalo ve čtvrtek a potrvá až do neděle.

„Strašně se těším. Podle informací jsou vyprodané lístky na všechny odpolední bloky. Bude to asi pěkný šrumec,“ usmál se na závěr Rubáček.