Znojemský odchovanec se tak snaží na závody zapomenout a směřovat svou formu k mistrovství republiky.

„Doufal jsem, že to vyjde. Byly to poslední nominační závody, teď už žádná šance není. Hodnotí se mi to opravdu těžko, jsem zklamaný. Na mistrovství jsem se chtěl dostat,“ krčil rameny znojemský plavec Ondřej Čermák.

Ten na kraulařské dvoustovce usiloval o splnění tvrdého limitu na evropský šampionát do Polska. Start na vrcholu zimní sezony mu utekl o pouhých 0,43 setin sekundy.

„Myslím si, že podal výborný výkon. Můj cíl z pozice trenéra vůči Ondrovi Čermákovi je úplně jiný. Rád bych, aby se dostal na mistrovství Evropy v létě do Antverp, které má větší hodnotu, než to zimní. Navíc se tam budou plnit limity i na olympiádu,“ prozradil trenér plavců Jiří Kyněra.

Na závodech v rakouském Neustadtu nestartoval pouze Ondřej Čermák, ale i další znojemští plavci. Nejblíže medaili byl Michal Rubáček, který skončil čtvrtý na kraulařské padesátce.

„Většina plavců zaplavala svůj průměr. Neděláme z toho drama. Jsem totiž zastáncem toho, aby byl plavec připravený na jeden konkrétní závod. Ten čeká Michala Rubáčka z čtrnáct dní Polsku a zbytek za tři týdny, kdy se uskuteční domácí mistrovství. Na co by nám bylo, kdybychom teď sbírali medaile a na velkých akcích vyhořeli,“ dodal Kyněra.

Jednička znojemského plaveckého klubu si kromě čtvrté příčky připsala na své konto ještě osmé a páté místo. „Spokojený zrovna nejsem. Byly to poslední závody před ME. Ještě nemám stále ten správný cit pro vodu, naštěstí už doznívá únava. Je ještě pořád spousta času. Věřím, že atmosféra ME se mnou provede divy,“ pronesl Michal Rubáček.

Plavce nyní čeká volno. Ne tréninkové, ale závodní. Michal Rubáček bude ladit formu na evropský šampionát na krátkém bazénu, zbytek se bude soustředit na mistrovství České republiky, které startuje za tři týdny.

„Odpočívat teď rozhodně nebudeme, na to není čas. Mě osobně čeká domácí vrchol, kde budu chtít být v co nejlepší formě. Navíc v prosinci mě čekají závody v Lucembursku, kde se budou moci poprvé plnit limity pro Antverpy,“ zakončil Čermák.

Výsledky plavců:

Michal Rubáček

4. místo 50 metrů volný způsob

8. místo 100 metrů volný způsob

5. místo 100 metrů motýlek

Onřej Čermák

5. místo 100 metrů volný způsob

7. místo 200 a 400 metrů volný způsob

Marek Polach

4. místo 200 metrů znak

7. místo 100 metrů znak

9. místo 200 metrů motýlek

16. místo 1500 metrů volný způsob

Veronika Kolníková

6. místo 400 metrů polohově

10. místo 800 metrů volný způsob

13. místo 100 metrů motýlek

JAROSLAV ŠULA
MARTIN ANDRLE