„Většinou jsem skončil třetí nebo čtvrtý. Před čtyřmi týdny jsme měli Strongmana v Boskovicích a tam jsem skončil třetí, tak jsem si to teď vynahradil,“ radoval se vítěz.

Strongman Vranovské pláže BBK-Fitness 2018Kategorie Muži
1. Petr Toth (6 bodů)
2. Michal Soukup (11 bodů)
3. Pavel Kučera (19 bodů)
4. Jakub Valášek (29 bodů)
5. Miroslav Kosík (30 bodů)
6. Jaromír Osička a Tomáš Hájek (oba 35 bodů)
8. Bronislav Osička (37 bodů)
9. Tomáš Osička (39 bodů)

Kategorie Ženy
1. Žaneta Řehůřková (3 body)
2. Dominika Bočková (6 bodů)
3. Adéla Svobodová (11 bodů)
4. Alena Polendová (12 bodů)


Třicetiletý Tóth je naprostý amatér, silácké disciplíny dělá jako koníček a pro radost, přesto se dokázal připravit tak, aby vyhrál. „Načasoval jsem si přesně formu. Mám obrovskou radost, že mi to tak vyšlo,“ spokojeně říkal Tóth.

Na záda mu šlapal klubový kolega Michal Soukup, který skončil druhý. „Kluci, i když soupeřili o první místo, tak si fandili a byli kamarádští. Všichni účastníci mě překvapili super formou a hlavně nadšením a zápalem, s jakým do toho šli, i když bylo příšerné vedro. Přijeli kluci i ze vzdálenějších koutů republiky,“ zhodnotil pořadatel akce a předseda klubu BBK-Fitness Čeněk Budín.

Na plném slunci museli siláci převracet pneumatiku, přenášet kolejnice, přitahovat si pneumatiku, přenášet pětaosmdesáti kilový znak města Znojma, nadhazovat čtyřicetikilovou činku. „Mám raději trochu stín, když je kolem dvaceti stupňů. Tyhle vedra už jsou moc hardcore,“ podotkl Tóth.

Letošního vranovského Strongmana se zúčastnilo méně lidí než obvykle. „Soutěž je zajímavější, když je méně lidí. Jde to rychleji a netáhne se to. V tomhle vedru by to ztratilo atraktivitu,“ konstatoval Budín.