Talentovaný znojemský boxer Dominik Musil míří na juniorské Mistrovství světa v boxu. Teprve sedmnáctiletý svěřenec trenéra Miroslava Jánského už toho má dost za sebou, a to i přes svůj nízký věk.

Musil je šampiónem domácí boxerské scény a vyhrál i několik mezinárodních turnajů. Ve váhové kategorii nad jednadevadesát kilogramů nenašel přemožitele například na turnaji v Polsku, Chorvatsku, Slovensku nebo Moravské Třebové.
Teď ho ale čeká mnohem těžší zkouška. A to na světovém šampionátu, který tentokrát hostí na konci října Mexiko.

Jak jste se vůbec na Mistrovství světa v boxu kvalifikoval?
O tom, že mám možnost jet do Mexika, jsem se dozvěděl nedávno. Můj sen se splnil zejména díky úspěšnému turnaji v Polsku a obhajobě prvního místa na memoriálu Oldřicha Helebranta v Moravské Třebové.

Jedete do jižní Ameriky jako jediný juniorský boxer hájící české barvy?
Ne. Jede ještě Zdeněk Chládek z Ústí nad Labem a reprezentační trenér juniorské reprezentace Jiří Kotiba. Ti mají vše financované boxerským svazem. Naši výpravu pak doplní trenér mužské reprezentace Svatopluk Žáček a Miroslav Jánský.

Takže vy si budete muset vše hradit z vlastní kapsy?
Bohužel ano. Boxerský svaz nemá takové možnosti. Chládkovi zaplatí světový šampionát díky úspěšně absolvovanému vystoupení na mistrovství Evropy. Momentálně se tak trenér Miroslav Jánský snaží zajistit finanční prostředky na to, abychom do Mexika odcestovali.

A daří se to?
Já myslím, že ano. Ale je to jen díky vlídnosti našich sponzorů. Bez nich by mi asi tato akce proklouzla mezi prsty.

Jak se vůbec těšíte?
Ani nevíte jak. Těším se na pořádný boxerský turnaj, kde bude to nejlepší z celého světa. A nejen na to. Určitě mě zajímá i Mexiko samotné. Bude to všechno ale dost náročné. Kéž bych domů přivezl placku.

Je nějaký soupeř, se kterým byste boxovat nechtěl?
Těžko říct. Na mistrovství světa si člověk moc vybírat nemůže. Pokud budu chtít nějakou madaili, budu muset porazit všechny boxery mé váhové kategorie, se kterými si do ringu stoupnu.

Jak bude probíhat závěrečná příprava na šampionát?
Už mám za sebou čtrnáctidenní porci tréninků. A to v Brně a v Ostravě. Momentálně se připravuji ve Znojmě a v Brně. Ale určitě ještě nějaké soustředění na vyladění formy před Mexikem přijde.