Pětatřicetiletý Šrubař hrál před nějakou dobou na pozici obránce. Potom přišlo zranění a rekonvalescence. Nyní už borec nastupuje naplno za A-tým Přímětic ve skupině B I. B třídy, zároveň pomáhá i "béčku" TJ ve skupině A III. třídy Znojemska.

Fotbalisté Rosic si bez problémů poradili se Znojmem.
Rosice ve šlépějích Líšně? Cítím se jak za Machálka, říká opora. Znojmo se souží

"Dlouho jsem hrával stopera. Moc často jsem se k brankám nedostal, vždy to bylo pár gólů. Teď jsem po zranění, tak mě trenéři uvolnili z této pozice do útoku, abych se rozehrál a rozběhal, a nějak to tam napadalo," říká skromně Šrubař.

Přímětický A-tým i díky jeho gólu porazil Tuřany 3:2. Vysoký muž si převlékl dres, aby ihned na to dal čtyři branky za "béčko" proti Šatovu, který Přímětičtí porazili 11:2. "Bylo to náročné. Třicet minut za áčko, jeden poločas za rezervu. Fyzička po tom zranění není taková, jako bývala. Pětasedmdesát minut na hřišti mi stačilo," přiznává kanonýr.

Letos poprvé se cyklistický závod Lahofer Author Cup jel v okolí pořádajícího vinařství v Dobšicích.
OBRAZEM: Cyklistický Lahofer Author Cup ovládl Moravec

Do společné kasy jej hattrick a další dvé branky přišly draho. "Dle sazebníku máme za hattrick poskytnout kvalitní láhev, takže hned po zápase jsem kluky podaroval," dodává Šrubař.

Sám doufá, že než ukončí kariéru, stihne podobný výkon zopakovat. "Není to však hlavní sen, nejdůležitější je, když budeme vyhrávat jako tým. Držíme se na špicích v našich soutěžích, jak áčko, tak béčko. Fotbal si užíváme, hrajeme jej pro zábavu," líčí borec.

Fotbalista Višńové B, Přemysl Šuba, dotáhl svůj tým pěti brankami k výhře 9:0 nad celkem Vlasatic.
Višňovský kanonýr Šuba úřadoval. Vlasaticím dal pět branek

Soupeř ze Šatova podle něj měl smůlu. "Přijeli k nám po třech kolech jako poslední tým tabulky, který ještě nevyhrál. Přímětice mají kvalitní rezervu doplněnou o kvalitní kluky. Myslím si, že budeme v sezoně na špici, a tak trochu to odnesl Šatov," uzavírá Šrubař.