Druhý brankový příděl v řadě. Předposlední utkání základní části florbalové Tipsport Superligy znovu nebude patřit mezi ta, na která znojemští hráči budou vzpomínat v dobrém, a to i přesto, že Jihomoravané dvě třetiny drželi s ambiciózním pražským klubem krok a ztráceli jen dvě branky. V poslední třetině se hosté rozehráli a znojemský tým doslova zničili.

TJ Znojmo – Florbal Chodov 4:11 (2:5, 1:0, 1:6)
Branky a nahrávky: 4. Šindelář (TS), 15. Horák (Pánek), 38. Salava (Kucharič), 45. Procházka II – 5. Tyl (Kašovský), 8. Ondrušek (Plíhal), 9. Strachota (Fiala), 12. Vávra (Sýkora), 19. Tyl (Koutný), 44. Kotlas (Fiala), 47. Ondrušek (Sýkora), 51. Pražan (Mikeš), 52. Tyl (Vávra), 55. Mikeš (Ondrušek), 60. Fiala (Kotlas).
Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 333. Střely: 21:33.
Znojmo: Skácelík (Hándl) – Rada, Horák, Procházka, Pánek, Virgl, Martinek – Salava, Palát, Číhal – Procházka II, Sláma, Novák – Kučera, Juříček, Kriš – Šindelář, Kucharič, Krejčíř.
Chodov: Barák (21. Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Bouša, Podhráský – Mikeš, Žák, Tyl – Vávra, Ondrušek, Koutný – Matejčík, Strachota, Plíhal.

Znojmo odstartovalo duel lépe a ve čtvrté minutě bylo po nedovoleném zákroku nařízeno proti Chodovu trestné střílení, které proměnil Martin Šindelář. Jenže za necelou minutu bylo vyrovnáno. Hostující Miloš Tyl se dostal až před branku, kde vystřelil přesně k tyčce.

Na konci osmé minuty běželi v akci dva na jednoho Tomáš Ondruška a Ondřej Plíhal, druhý jmenovaný poslal přesnou nahrávku na Ondrušku, který i z velkého úhlu procpal míček do branky. Brzy poté přidal třetí trefu Michal Strachota. Hra se následně kouskovala častými vyloučeními. Ve dvanácté minutě ale hosté zvýšili své vedení už na 1:4, a i když Znojmo korigovalo, odcházeli Chodovští do kabiny po první třetině ve vedení 2:5.

Druhá třetina byla na branky mnohem chudší a jedinou zaznamenal znojemský útočník Jiří Salava, jenž uklidil do sítě nabídku Tomáše Kuchariče. I když to vypadalo, že domácí se chystají zdramatizovat vývoj utkání, tak třetí část je vyvedla z omylu. „Po druhé třetině bych řekl, že jsme tady utrpěli vítězství, ale ve třetí části jsme se zvedli a konečně jsme ukázali něco z toho, co umíme. Jsem rád, že se prosadily všechny tři formace,“ poznamenal trenér Chodova David Podhráský.

V ní Znojmo skórovalo jen jednou a soupeř prostře-lil znojemského brankáře Jiřího Skácelíka šestkrát, čímž dovršili konečný výsledek 4:11. Znojemský tým tak před posledním nedělném kolem, ve kterém se utká s Mladou Boleslaví, figuruje na dvanáctém místě se ztrátou jediného bodu na desátý Liberec. „Dvě třetiny jsme hráli dobře dopředu a mistra ligy jsme solidně trápili. Nebýt kruté lekce z produktivity v první třetině, tak jsme zřejmě i vedli. Do stavu 4:6 bylo vše hratelné, poté jsme začali riskovat a honit potřebný bod. Chodov prokázal svoji chladnokrevnost a nasypal nám,“ uvedl trenér Znojma Jan Šťastník.

Ilustrační foto.
Orli ztratili další body v boji o play-off. Na hřišti posledního týmu tabulky