Na sobotní turnaj trojic asi ani jeden z hráčů čtyřiapadesáti týmů jen tak nezapomene. Už v dopoledních hodinách zasypaly kapky deště celou pláž Vranovské přehrady a turnaj byl přerušen. Nakonec se dohrál až okolo jedné hodiny ranní.

„Byl to doslova maratón. Museli jsme počkat, až přestane pršet a poté se turnaj dohrál. Takže z plánovaného konce někdy okolo osmnácté hodiny jsme si to trochu protáhli,“ s odstupem času se smála nad rozmary počasí členka organizačního štábu turnaje Adriana Lehoczká.

Nakonec se v nočním finále trojic utkali ti nejlepší z České republiky. Z ranního vítězství se radoval tým Věční studenti složený z českých reprezentantů, jenž porazil Slony ze Skotska, kde hráli převážně evropští a světoví šampiónové.

Nejlepším hráčem turnaje se nakonec stal zcela zaslouženě Jiří Doubrava z vítězného družstva.

„Turnaj se vyvedl, jen počasí nás trochu zlobilo. Nakonec se vše v pohodě odehrálo, takže nezbývá než být spokojený,“ pronesl na adresu sobotního turnaje evropský a světový šampión v nohejbale dvojic Radek Pelikán, jenž na Vranovské létě oblékal dres Slonů ze Skotska.

A chvíle Slonů ze Skotska, kteří patří k nejúspěšnějším týmům vranovského léta, měla teprve přijít. A prognózy se vyplnily. Sloni ze Skotska ovládly nedělní turnaj dvojic, do kterého se přihlásilo osmatřicet dvojic.

Nejlepším hráče klání dvojic se stal Radek Pelikán z týmů Slonů ze Skotska, kteří v nohejbalové soutěži hájí barvy extraligových Modřic.

„Na turnaj dvojic jsem se těšil mnohem více, protože se na hru ve dvou specializuji. Je pro mě atraktivnější. Ve dvou totiž musíte bojovat o každý míč,“ dodal Pelikán, který bude v listopadu v Turecku obhajovat titul na evropském šampionátu.

Pro týmy, které se nedostaly ze základních skupin, byl připraven souběžně hrající se turnaj Pohár Vranovského léta. Z něj nakonec vyšel vítězně tým Zemětřesení, odkud byl i nejlepší hráč turnaje Dušan Moc.

„I přes problémy s počasím se turnaj povedl, o čemž svědčí účast téměř stovky družstev. Teď jen bude potřeba dospat ten spánkový deficit, který jsme v sobotu nabrali,“ symbolicky uzavřela Lehoczká. (and)

Výsledkový servis:

Turnaj trojic

54 týmů

Pořadí:

1. Věční studenti
2. Sloni ze Skotska
3. Rumové pralinky A

Nejlepší hráč:

Jiří Doubrava (Věční studenti)

Turnaj dvojic

38 týmů

Pořadí:

1. Sloni ze Skotska
2. Rumové pralinky A
3. Fit team

Nejlepší hráč:

Radek Pelikán (Sloni ze Skotska)

Pohár Vranovského léta

Pořadí:

1. Zemětřesení

Nejlepší hráč:

Dušan Moc (Zemětřesení)