Třetí superligový úspěch. Florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ jako by po vítězném Jihomoravském derby našli ten správný recept na vítězství. Po brněnských Bulldogs si znojemský tým poradil také se svým loňským finálovým sokem z první ligy FBC 4CLEAN Českou Lípou. Utkání plné obratů doputovalo až do prodloužení, kde Česká Lípa zariskovala, což se jí nevyplatilo, a ztratila tak zápas v poměru 6:7.

Domácí tým byl od prvních sekund utkání aktivnějším celkem. Se střelou znojemského Vojtěcha Procházky neměl českolipský brankář Jan Dvořák problém. To se ale již nedá říct o akci Jana Nováka a zakončujícího Petra Čihala, který si našel odražený míček a poslal jej do sítě. Ve třetí minutě promarnil obrovskou příležitost na navýšení vedení domácí Tomáš Kucharič. Znojemské to dlouho mrzet nemuselo.

O sedm sekund později si nedovoleně počínal hostující Jan Spilka a Laufen měl možnost početní převahy. Česká Lípa sice dlouho odolávala, ale krátce před návratem vyloučeného hráče sehrálo přesilovkové komando pohlednou kombinaci a na jejím konci byl opět Čihal. Svojí devátou brankou v osmém ligovém střetnutí potvrdil roli nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče Znojma.

Českolipští se brzy do hry vrátili. Po nenápadné akci z osmé minuty prostřelil Jana Hándla Marek Dzierža. Hosté poté převzali iniciativu a tlačili se čím dál více do útoku, což korunovali v desáté minutě vyrovnávací brankou z hole Spilky.

Českolipští byli v této fázi hry stále lepším týmem, ale obránce Drahoslav Pastor i ze standardní situace střílející Jaromír Ekl při svých pokusech nezaměřili branku Znojma přesně. Z gólu se tak potřetí radovali domácí. Zkušenosti zapracovali v pravý čas a ostřílená dvojice Milan Fridrich a střílející Petr Sláma nachytala českolipského brankáře Dvořáka v nedbalkách.

I přes časté držení míčku na hokejkách České Lípy byli střelecky mnohem aktivnější domácí, kteří přestříleli soupeře jednoznačně 13:5. „Pro diváky ve Znojmě po dlouhé době gólově zajímavé utkání, pro trenéry už samozřejmě tolik ne. Určité pasáže jsme byli schopni kontrolovat hru, ale bez výraznějšího gólového efektu,“ přiznal trenér Znojma Jan Šťastník.

Úvod druhé třetiny vyšel Laufenu znamenitě a znovu u toho byl nestárnoucí Fridrich. Po jeho střele totiž vložil do dráhy míčku čepel své florbalky kapitán Pavel Palát a brankář neměl šanci zareagovat. Znojmo tak ve třiadvacáté minutě vedlo již o dvě branky 4:2. Hosté zareagovali další ofenzivní aktivitou. Nejprve zazvonila za Hándlem tyčka a posléze zasáhl brankář Laufenu proti několika nebezpečným střelám.

Ve dvaatřicáté minutě už ale znojemský gólman Hándl kapituloval po střele Jaromíra Ekla. Znojemští měli na konci druhé dvacetiminutovky nápor, jenže jej nevyužili a na startu třetí třetiny přišel výpadek. Po jednadvaceti sekundách vyrovnal na 4:4 druhou brankou v zápase Spilka a v pětadvacáté minutě se pak v rozmezí šestatřiceti sekund trefili Dzierža a opět Spilka.

Hosté tak rázem ve Znojmě vedli 6:4. „Soupeř nás krutě vytrestal, když jsme ve třetí třetině na chvíli vypadli z role. Cením si ovšem toho, že jsme to v hlavách nevzdali a došli si pro cenné dva body,“ potěšilo trenéra Šťastníka.

Znojemský kouč si vzápětí vyžádal timeout. Uklidněný domácí celek po ubráněném oslabení a nevyužité přesilovce dokázal brankami Daniela Krejčíře a Jana Nováka vyrovnat na 6:6. Zápas tak pokračoval prodloužením, v němž Česká Lípa odvolala brankáře a za to je potrestal vítěznou trefou Martin Šindelář.

Znojmo tak získalo dva body a poskočilo tabulkou na jedenácté místo. „Pro diváky nádherný zápas plný obratů, ale pro nás s prohrou na našem účtu,“ uvedla trenérka České Lípy Lenka Bartošová.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:6 pr. (3:2, 1:1, 2:3 – 1:0)

Branky a asistence: 2. Čihal (Novák), 5. Čihal (Šindelář), 15. Sláma (Fridrich), 23. Palát (Fridrich), 53. Krejčíř (J. Procházka), 58. Novák (Šindelář), 63. Šindelář – 8. Dzierža (Mlejnek), 10. Spilka (Vnuk), 32. Ekl (Legner), 41. Spilka (Jansa), 45. Dzierža (Legner), 45. Spilka. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 376. Zásahy brankářů: Hándl 16 – Dvořák 35. Střely: 42:22.

Znojmo: Hándl (Pechura) – Horák, Krejčíř, V. Procházka, Pánek, Virgl, Martinek, Daberger – Salava, Palát, Čihal, J. Procházka, Sláma, Jan Novák, Fridrich, Kučera, Juříček, Šindelář, Kucharič.

Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) – Mlejnek, Kadlec, Pastor, Slaný, Legner, Štěrba – Vnuk, Dzierža, Böhme, Jakub Novák, Spilka, Vondráček, Hřebřina, Karel, Jansa, Kněžour, Jirsa, Ekl.