Kdo nás porazí? Jakoby si po víkendovém dvojutkání říkaly znojemské volejbalistky. Ty totiž v krajském přeboru stále válcují své soupeřky. Naposledy to odnesl Junior Brno. Na volejbalistky čekal o víkendu velmi nevyzpytatelný soupeř. Brněnský Junior se pravidelně umisťuje do pátého místa. Dokáže porazit první tým, ale zároveň s posledním prohrát.

To bylo vidět i v prvním utkání. Do něj vstoupily znojemské volejbalistky dobře, i přesto si jasný průběh prvního setu v závěru zkomplikovaly. Nakonec ale první set zvládly, ale to samé se nedá říct o druhé sadě. Tu prohrály a začínalo se jakoby od začátku. V dalších setech se ale projevila zkušenost Znojma z druhé ligy, volejbalistky dokázaly přestát kritické chvíle a utkání dovést do vítězného konce. Zvítězily 3:1.

„Byl to hodně vyrovnaný zápas. Rozhodovaly malé chybičky, kterých jsme naštěstí udělaly méně. Soupeř měl velmi dobrou hru v poli, ale ani to mu naštěstí nestačilo k výhře,“ zhluboka si po prvním utkání oddychla smečařka znojemského celku Vendula Březinová. Stejný výsledek měl i druhý zápas. První set pro Znojmo, druhý pro Brno a v závěru utkání jasná dominance hostujícího celku.

„Zápasy to byly opravdu těžké. Jsem rád, že jsme je zvládli. Musím vyzdvihnout zejména bojovnost celého týmu,“ pochválil své svěřenkyně trenér znojemských volejbalistek Martin Gallus. Družstvo PSK Přímětice si tak drží neporazitelnost, ale i přesto je stále na druhé příčce tabulky. Na jejím vrcholu je Lokomotiva Břeclav, která má lepší skóre. Navíc tito dva soupeři se v neděli střetnou v přímém souboji o první místo. Znojmo v něm bude mít výhodu domácího prostředí. „Už jsme s Břeclaví hrály na Vranovském létě, kde jsme břeclavské volejbalistky porazily, tak doufám, že budeme slavit vítězství i tentokrát,“ doufá Březinová.