Sportovní kluby ve Znojmě tak zřejmě budou muset řešit nepříjemné věci spojené s jejich fungováním. „Vzhledem k současným mnohasetmilionovým dluhům města je na zamyšlení, jaký sport a v jaké výši vůbec podporovat. Zůstane hokej? Zůstane fotbal? Zůstane florbal? Nebo nedáme peníze nikam? Najdeme je vůbec?“ položil na tiskové konferenci řečnickou otázku starosta Kaššai.

Právě šetření v oblasti sportu je jednou z cest, kterou zřejmě vedení města půjde. „Město bude kromě půjček zvažovat prodeje majetku, především městských bytů. Pak jsou tu ale i méně příjemné věci, jako omezení příspěvků na sport a kulturu,“ potvrdil vedoucí vnitřního auditu města Znojma a Kaššaiův spolustraník Michal Plaček.

Otázkou je, jak se k nedostatku peněz z městské kasy postaví sponzoři. Ti asi zalepit eventuální díru po městských dotacích dokáží jen stěží.
Velký problém možná čeká znojemský hokej. Ten už nyní dluží, podle starosty, za loňský rok Správě nemovitostí města Znojma zhruba milion a sto tisíc korun na nájemném. „Do hokeje se vloni dalo z městského rozpočtu zhruba dvanáct a půl milionu korun, což jsou podobné peníze jako v době, kdy Orli hráli extraligu. Přesto hokejisté nezaplatili jeden milion a sto padesát tisíc korun. I tyto peníze budou v městském rozpočtu chybět,“ řekl starosta města.

Hokejový klub ale taková prohlášení odmítá. „Je velice nešťastné podávat takováto vyjádření, zejména pokud skutečná výše podpory mužů i mládeže včetně dotací ledu zdaleka nedosahuje prezentovanou částku. Nyní intenzivně pracujeme na jednání s městem, kde bychom celou situaci vyřešili ku prospěchu všech, zejména znojemského hokeje,“ řekl jednatel klubu a jeden ze spoluvlastníků Josef Knob.

Pokud by Orli v příští sezoně přišli o většinu městských dotací, museli by chybějící finance hledat zřejmě v soukromém sektoru. Ani jejich generální partner, společnost A.S.A., zatím neví, jak to se sponzorskými penězi bude.

„Jsme holding a město je spolumajitelem. Tudíž o penězích na podporu nejen hokeje, ale i celého sportu se bude rozhodovat na valné hromadě,“ informoval jednatel společnosti A.S.A. Josef Esterka.