Dvě minuty před koncem základní hrací doby jste prohrávali 1:3. Co se vám v tu chvíli honilo hlavou?
Nebyla to příjemná situace. Měl jsem smíšené pocity. Zkusili jsme hru v šesti hráčích, což byla před koncem poslední naděje. Když jsme snížili na 2:3, celá hala ožila. Dostali jsme od trenéra pokyn všechno střílet na bránu. Za dvacet vteřin jsem vypálil asi třikrát. Bohužel všechny pokusy chytil gólman nebo zblokovali hráči v poli. Pomalu už jsem přestával věřit.

Nakonec jste vyrovnal až 22 vteřin před koncem. Jak situace vypadala?
Vystřelil jsem těsně před půlkou. Spoluhráči parádně stínili brankáři, takže míček propadl až do brány. Nemělo už cenu přihrávat, tak jsem to zkusil a dopadlo to dobře.

Ve čtvrtečním šestém utkání série jste srovnal necelé dvě minuty před koncem. Vyhovují vám vypjaté situace?
Nevadí mi. V takových chvílích moc nevnímám, snažím se hrát co nejlíp a doufám, že to tam padne. Naštěstí to teď dvakrát vyšlo, takže jsem spokojený.

V základní části jste si připsal jeden zásah, v play-down jste se trefil třikrát. Schovával jste si góly na rozhodující okamžiky sezony?
Vypadá to tak. (smích) Za góly jsem strašně rád, protože i díky nim jsme nakonec udrželi nejvyšší soutěž i pro příští sezonu. Jak velká byla radost po rozhodující brance v prodloužení?
Nepopsatelná. Bylo to něco šíleného. V hale bylo přes šest set lidí, všichni vyskočili, začali křičet a objímat se.

Zažil jste už někdy podobnou atmosféru?
Takovou určitě ne. Bylo neskutečné, co se dělo v hale, když jsme těsně před koncem vyrovnali na 3:3.

Věděl jste před letním přestupem do Znojma, že je florbal ve městě tak oblíbený?
Kluci říkali, že na zápasy chodí dost fanoušků. Znojmo je menší město, takže o nás lidi ví a mají o florbal zájem. V play-down jsme navíc hráli jihomoravské derby, takže nás diváci jezdili podporovat i do Brna. Patří jim za to obrovská poklona.

Série se protáhla na sedm utkání. Jak byla náročná?  
Hodně. Připravovali jsme se na play-down už ke konci sezony. Do poslední chvíle jsme sice věřili, že se zachráníme přímo, ale nakonec to o bod nevyšlo. Série byla těžká i proto, že se poslední čtyři duely hráli ob den. Dobře jsme se ale připravili a zvládli to.

Čím jste nakonec Brňany předčili?
Velkou roli hrála hlava. Hodně zápasů bylo dost podobných. Prodlužovalo se, střídali jsme si vedení. Museli jsme hodně bojovat. Trenér nám neustále opakoval, že má Brno zkušený tým. Obrovskou výhodu představovalo domácí prostředí, ve kterém jsme hráli poslední zápas. Divácká kulisa nám moc pomohla.

Bulldogs jsou dlouholetým účastníkem nejvyšší soutěže. Těší triumf v sérii o to víc?
Určitě. Navíc šlo o jihomoravské derby. Kluci říkali, že mezi Znojmem a Brnem to bylo vždycky vyhecované. Mám obrovskou radost, že jsme vyřadili pravidelného čtvrtfinalistu play-off, je to neskutečné.

Jak velké byly pozápasové oslavy?
Ani si je moc nepamatuju. (smích)