Čeští reprezentanti od začátku dopláceli na neznámá pravidla. Mezinárodní regule malého fotbalu se totiž výrazně liší od těch v americké profesionální soutěži, jimiž se řídí mistrovství světa, které hostí právě USA. Vedle větších branek, vyloučení a času rozděleného na čtvrtiny se v zámoří hraje s mantinely a odrazy Salvador využíval.

Dvě minuty před koncem utkání český výběr ztrácel dvě branky, ale po oddechovém času snížil při power play Paděra. Vzápětí při vyloučení Lopeze srovnal svým druhým gólem útočník, který hraje malý fotbal v Boskovicích. Dvě branky vstřelil i Jan Koudelka, jenž hraje malý fotbal za Suchý.

Ve středu v půl druhé ráno SEČ se česká reprezentace utká s Kazachstánem, který v úvodním duelu podlehl 1:10 USA.

Česká republika – Salvador 5:5

Čtvrtiny: 1:0, 1:3, 1:1, 2:1. Branky: 8. Slunéčko, 21. a 42. Koudelka, 58. a 59. Paděra – 16., 26. a 30. Monterrosa, 44. Espana, 58. Lopez. Střely na branku: 11:15. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0.