Úvodní dvacetiminutovka vyšla lépe domácím, kteří před odchodem do šaten otevřeli skóre na 1:0. „V první třetině jsme hráli nejlepší florbal série, bohužel jsme však nedali potřebné góly,“ řekl pro superligový web kouč domácích Jan Šťastník.

Neproměněné šance z prvního dějství skutečně florbalistům Laufenu chyběly. SKV po startu prostřední části nejdříve vyrovnalo a pak odskočilo o jeden gól. Dramatickou změnu provedli domácí v posledních jedenácti vteřinách druhé třetiny. Během krátkého sledu srovnali, proměnili trestné střílení a zvýšili na 4:2.

Ilustrační fotografie.
Znojemští běžci chystají osmý závod poháru. Tentokrát v Boroticích

Nejen v závěrečné části podržel Znojemské hlavně brankář Jan Chrást. Borci SKV ho v ní překonali jen dvakrát, stejný počet branek v poslední třetině propustil i gólman Vinohrad na druhé straně. „Jejich brankář Chrást chytal výborně. Především ve třetí třetině jsme na něm často ztroskotali,“ uvedl trenér Pražanů Michal Pazdera.

Jeho slova potvrdil i znojemský stratég. „Heri (Jan Chrást – pozn. red.) byl výborný. Třetí třetina už byla pouze morální. Diváci byli výborní. Rozhodne se v sobotu,“ uzavřel Šťastník. Jeho svěřenci nastoupí k poslednímu utkání série v sobotu v pět hodin odpoledne na palubovce Vinohrad.

TJ Znojmo Laufen – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4
Třetiny: 1:0, 3:2, 2:2. Branky a nahrávky: 15. Pánek, 40. Kucharič (Žižka), 40. Šindelář (Pánek), 40. Šindelář (TS), 42. Šindelář, 52. Šindelář (Salava) – 23. Harnesk (Hanák), 24. Záň D. (Skřivánek), 49. Gregor (TS), 59. Linhart (Skřivánek). Rozhodčí: Filipčík J. – Filipčík O.. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváků: 305.
Sestava Znojma: Chrást (Hándl) – Horák, Krejčíř, Procházka, Kladivo, Pánek, Žižka, Daberger – Salava, Palát, Čihal – Procházka II, Sláma, Novák – Ďuriška, Juříček, Liška – Šindelář, Kucharič. Trenér: Jan Šťastník.