„Je to pro mě velké překvapení a neberu to jako frázi. Letos jsem to opravdu nečekal, protože uplynulý rok pro mě nebyl zrovna povedený. Začalo to v polovině roku operací slepého střeva a skončilo v prosinci na evropském šampionátu, kde jsem sice zaplaval dvě semifinále, ale ani jednou jsem se do finále nepodíval,“ komentoval svůj úspěch nejlepší sportovec Znojemska Michal Rubáček.

Podle jeho slov se vítězství v anketě, kde pořadí sportovců určuje odborná komise, nikdy neohraje. „Vždycky je příjemné něco vyhrát. Mě to letos těší o to víc, protože úspěchy jsem měl jen dílčí,“ dodal Rubáček.

Vedle kategorie dospělých se také vyhlašovali nejlepší sportovci mezi mládežníky. Nakonec byl nejlepší Antonín Grossberger také z oddílu plavání. Ten dokázal za loňský rok získat dva tituly mistra republiky a stejně úspěšný byl i na Olympiádě mládeže.

Kategorie sportovních kolektivů měla už od začátku jasného favorita, který nakonec obstál i v hlasování odborné komise. Junioři znojemského hokejového klubu se dokázali loni stát mistry republiky a zaslouženě si odnesli cenu za první místo.

Nedílnou součástí tradičního vyhlašování bylo i zařazení tří sportovních osobností do síně slávy. V ní mají od včerejšího vyhlašování rezervované místo fotbalový funkcionář Lubomír Palička, Karel Neuwirth, který svůj život spojil hlavně s atletikou a Marie Bernardová, jenž celý svůj život zasvětila práci s dětmi.

Pátou a poslední kategorií, která se v rámci slavnostního galavečera vyhodnocovala, byla Hvězda Znojemského deníku. O té rozhodovali čtenáři prostřednictvím hlasovacích kupónů. Nakonec ve čtenářské anketě zvítězila závodnice aerobiku Nela Mandátová.


DALŠÍ VÝSLEDKY

Jednotlivci dospělí

2. místo
Vlastimil Hrubý
Fotbalový brankář 1. SC Znojmo byl oporou týmu při záchraně ve druhé lize. Dařilo se mu i v letošní podzimní části fotbalové druhé ligy.

3. místo
Milan Janeček
S Františkem Brychtou tvoří posádku deblkajaku, která letos vyhrála na MS veteránů na trati 200 metrů. Mistrem světa se stal i na singlkajaku na tratích 200 a 2 000 metrů.

4. místo
Miloš Gryc
Na MS veteránů skončil atlet TJ Znojmo na prvním místě v hodu diskem. Stejného umístění dosáhl i na ME veteránů, kde byl také druhý v hodu břemenem.

5. místo
Dominik Musil
Boxer oddílu PSK Znojmo získal třetí místo na MČR v supertěžké váze. Účastnil se také MS a ME.

6. místo
Martin Vojtěch cyklistika

7. místo
Veronika Kolníková plavání

8. místo
Ondřej Čermák plavání

9. místo
Ondřej Kacetl hokej

10. místo
Eduard Procházka jachting

Jednotlivci mládež

2. místo
Adriena Štolová
Závodnice týmu Aerobic Professional Znojmo je českou vicemistryní. Vyhrála Pohár federací v Brně a prestižně obsazený Vienna Cup. Byla také úspěšná na několika závodech za hranicemi České republiky.

3. místo
Natálie Šrůtková
Je mistryní republiky v časovce družstev na silnici i stíhacím závodě družstev na dráze. V jednotlivcích obsadila v obou kategoriích shodně třetí místo. Vyhrála seriály horských kol Kolo pro život a Galaxy.

4. místo
David Bix
Člen oddílu KSG Znojmo se stal nejlepším gymnastou v republice v kategorii žáci jednotlivci. V žákovské soutěži družstev se umístil na třetí příčce.

5. místo
Andrea Stašková
Mladá fotbalistka IE Znojmo se stala nejlepší střelkyní mezi chlapci v okresním přeboru přípravek v sezoně 2010 2011. V kategorii okresní přebor mladší žáci 2010 2011 byla druhá.

Kolektivy

2. místo
Dračí lodě Znojmo
Posádka dračí lodě TJ Znojmo získala evropský i český titul. Pro evropský primát si dojela na ME v ukrajinském Kyjevě. Posádka vyhrála také Český pohár.

3. místo
Plavecká štafeta
Kvarteto znojemských plavců získalo stříbrnou medaili na zimním MČR v disciplíně 4x200 metrů volný způsob. Na letním republikovém mistrovství si pak doplavali pro čtvrtou příčku.

4. místo
Aerobic Professional
Družstvo mladších žákyň skončilo třetí na Poháru federací. Na Vienna Cupu vyhrála děvčata první místo.

5. místo
FC Moravský Krumlov
Tým vede okresní přebor 2011. Podařilo se mu postoupit do celostátního kola E-ON cupu.

Síň slávy

Lubomír Palička
Od roku 1973 pracuje pro znojemský okresní fotbalový svaz. Nyní působí jako předseda trenérsko-metodické komise. V roce 2011 obdržel cenu doktora Jíry.

Karel Neuwirth
Je dlouholetým předsedou okresního atletického svazu, funkcionářem atletického oddílu, místopředsedou výkonného výboru Okresního tělovýchovného sdružení.

Marie Bernardová
Celý život se věnovala práci s mládeží. Je předsedkyní Tělovýchovné jednoty, členkou výkonného výboru Okresního tělovýchovného sdružení, předsedkyní Asociace sport pro všechny.