Jak jste se k tipování dostal?

K tipování mě přivedl Zdeněk Vlach, který je redaktorem ve Vyškovském deníku. Je to můj dlouholetý přítel a díky němu jsem se o této soutěži dozvěděl. Začal jsem tehdy tipovat ve Vyškově, poté jsem začal soutěžit i ve Znojmě a v Brně.

Tipoval jste sám, nebo jste se s někým radil?

Tipy si určuji výhradně sám. Tipování mě baví především proto, že jezdíváme se ženou na chalupu do Podhradí nad Dyjí, kde tipují i moji kamarádi chalupáři. Každý tipujeme sám za sebe, neradíme se, ale je výborné, že pak můžeme společně rozebírat výsledky.

Stal jste se již někdy vítězem Tipligy?

Úplným vítězem jsem se dosud nestal, a to ani v jiném kraji. Jednou jsem již byl druhý a třetí, ale první místo jsem obsadil poprvé. V jiných krajích se mi v tipování až tak nedaří.

Kdy a jak tipujete?

Zpravidla tipuji ve čtvrtek. To proto, že někdy se hrají zápasy i v polovině týdne, a také proto, abych znal výsledky a měl přehled. Moc dlouho o svých tipech nepřemýšlím. Podívám se na tabulky a když tipuji pravidelně v daném okrese, tak vše znám už v podstatě nazpaměť.

Máte radost z výhry? Jak ji využijete?

Radost mám velkou, první místo mě moc potěšilo. Kopačák dám vnukům, ti jej využijí nejlépe. Šampus jsme s chalupáři bouchli hned po příjezdu na chalupu, jako oslavu mého vítězství. Dlouho jsem za nimi nebyl, jelikož jsem byl nemocný. A pivo jsem na chalupě nechal kamarádům tipařům na svátky.

Jak dlouho se Tipligy zúčastňujete?

Celkově tipuji již od začátku této soutěže, myslím, že čtvrtým rokem.

Máte systém, podle kterého tipujete?

Tipovací systém nemám, o fotbalové výsledky se zajímám a jsem fotbalový fanoušek. Sleduji okresní i nižší soutěže docela pravidelně. Osobně znám i spoustu fotbalistů, takže mám občas od nich i nějaké rozumy.

Jaký máte vztah k fotbalu?

Nikdy jsem jej závodně nehrál, chodil jsem si pouze zakopat s klukama pro zábavu. Já ze sportu provozuji tak maximálně šachy.

Tipujete i v jiných sportovních soutěžích?

Nikde jinde netipuji, sázkové kanceláře mě nelákají. Tipuji jen v Deníku, a to pro zábavu.

Zúčastníte se Tipligy i příští rok?

Samozřejmě se zúčastním znovu a už teď se na to moc těším. Hlavně až budeme s parťáky moci znovu probírat výsledky a tipy.

Jak si vynahrazujete zálibu ve fotbale v zimě?

Většinou chodím na hokej, ten mám také moc rád. Navíc se teď v Brně hraje velmi dobrá košíková i volejbal, tudíž navštěvuji i jiné míčové sporty.

ROMANA ČERNÁ