„Osobně jsem si chtěl jen zahrát a nakonec to došlo tak daleko. Bylo to hodně příjemné,“ usmíval se při vzpomínce na začátky amerického fotbalu ve Znojmě jeden z hráčů Pavel Fridrich.

Znojemský tým zaslouží za svůj úspěch absolutorium. Byl totiž založen před rokem a půl. Hned poté se jeho základna mohutně rozrostla a úplní začátečníci začali válcovat jednoho soupeře za druhým.

Historicky první touch-down zaznamenal Václav Faraga a nejlepším hráčem, co se týče dosažených bodů, je Lumír Kabelka.

„Dařilo se mi, přišly i nějaké nabídky. Ale zatím nic měnit nebudu. Jsem spokojený. Takový tým, jako máme ve Znojmě, nikde nenajdu,“ nedávno hrdě pronesl Lumír Kabelka.

Nyní čítá znojemský tým osmadvacet jmen tvrdých hochů. Ti z dosavadních pětadvaceti utkání zvítězili čtrnáctkrát a jednou remizovali. Navíc si na své konto Rytíři připsali skalpy klubů se zvučnými jmény. Například Havířov Devils, Zvolen Patriots nebo Prague Mustangs.

Za dveřmi je už sezona další, která znojemským borcům odstartuje na konci března domácím turnajem nejspíš ve Vrbovci. „Už se těšíme. Doufám, že se nám podaří navázat na loňský úspěch,“ dodal Fridrich.