Knights vstupovali do soutěže jako nováček, ale od startu ligy uštědřovali soupeřům vysoké debakly, za sezonu nenašli jediného přemožitele. Po právu si tak vybojovali postup do třetí ligy. „Už jsme si udělali rešerše soupeřů. Podle toho, co jsem viděl, máme na první polovinu tabulky třetí ligy, můžeme pomýšlet na play-off,“ nebál se Kabelka další výzvy.

Sezonou bez porážky si podle zkušeného hráče Znojmo vydobylo dostatečný respekt. „V rakouských soutěžích jsme se zapsali docela výrazně. Většina týmů ze třetí a druhé ligy už o nás ví. Bylo běžné, že soupeři za námi po zápasech chodili a vyptávali se nás na různé věci kolem fotbalu,“ líčil Kabelka.

Finále v Gmundenu představovalo pro rozjeté Knights pouze zlatou tečku za parádní sezonou. Znojemské hráče nabudil i fakt, že vedení soutěže i přes předchozí pozitivní náznaky nepřidělilo pořadatelství závěrečného klání právě městu na jihu Moravy. „Hrálo to svoji roli. I rozhodčí nám říkali, že finále ve Znojmě by bylo lepší. V Gmundenu to neměli tolik podchycené. Ale jednalo se o rozhodnutí vedení soutěže, nic jsme s tím nemohli udělat,“ pokrčil rameny Kabelka.

Na podporu fanoušků si Znojmo přesto nemohlo v duelu o pohár stěžovat. Klub naplnil jeden autobus, další diváci dorazili po vlastní ose. „Přijde mi to neskutečné, hlava mi moc nebere, kolik lidí za námi dorazilo. Zvlášť když Gmunden je docela daleko. Při zápase se fanoušci obou týmů dobře doplňovali, takže atmosféra byla parádní,“ radoval se.

Vedle poháru pro mistry putovala do Znojma i cena pro nejužitečnějšího hráče. Získal ji třiačtyřicetiletý matador Josef Houška. „Je to úžasný příběh. Přišel k nám před sezonou, protože si chtěl vyzkoušet rakouskou ligu. Říkal, že to bude jeho poslední rok v kariéře, jeho poslední zápas. Byl nadšený, měl slzy na krajíčku,“ přiblížil Kabelka úspěch spoluhráče.

Na velkolepé oslavy však zdařilý ročník ještě čeká. „Po zápase jsme čekali na odjezd, protože řidiči autobusu museli mít zrovna pauzu. Finále bylo navíc tak náročné, že jsme ani při cestě zpět nijak neslavili. Dorazili jsme ve čtyři hodiny ráno a těšili se do postele. Užili jsme si oslavy na hřišti, vynahradíme si to víkendem na Vranově,“ dodal Kabelka.