„Pojede se již třetí ročník a mohu říci, že za tu dobu jsme hodně pokročili. Dostáváme se do povědomí znojemských cyklistů. Možná také proto, že letos jsme pod hlavičkou Cyklo klubu Kučera. Patříme mezi ně, vždy nám sem jezdili závodit, tak letos nám pomáhají i jinak. Pomohou nám třeba s organizačními věcmi, my jim tu pak zase nachystáme zázemí. Doufám, že to povede k oboustranné spokojenosti," informovala hlavní organizátorka závodu Lenka Spišiaková.

Spolupráce s tímto znojemským cykloklubem je pro letošek novinkou. „Vloni jsme závod absolvovali s Cyklo Mikulášek, pro tento rok je to Kučera. Pan Vala za mnou sám přišel, jestli bychom se mezi ně nechtěli zařadit. Pro letošek tak patříme do série jejich závodů," doplnila Spišiaková.

Závod bude organizován za vydatné pomoci Cyklo klubu Kučera.

„Už vloni se té soutěže zúčastnila spousta jezdců od nás, tak jsme jen prohloubili spolupráci. Půjčíme na místo hodně vybavení, například časomíru, kužely. Na místě bude také náš zdravotník nebo auto, které vede cyklisty. Pomáháme především s organizačními věcmi, nositelem myšlenky je ale rozhodně Šanov," nechal se slyšet manažer Cyklo klubu Kučera Čestmír Vala.

Očekávána je hojná účast. „Už vloni jsme tu měli kolem padesáti závodníků, letos jich snad bude ještě víc. Doufám, že nám pomůže masivní propagace, kterou jsme dříve neměli. V okresních cyklistických závodech konaných letos jsme rozdávali průvodní letáčky, i to nám snad pomůže," doufala Spišiaková.

Na závodníky čeká trasa dlouhá 46 kilometrů, pojedou se dva okruhy. Trasa začíná v Šanově, odkud pokračuje do Nového Dvora, dále do Hrušovan nad Jevišovkou a k Eminu zámečku. Poté zpět do Šanova. Děti ve dvou kategoriích do devíti let pojedou jízdu zručnosti, kategorie 10 až 12 let objede celý Šanov. Druhá nejstarší třída závodníků projede Šanov dvakrát a nejstarší mládežníci odjedou celou trasu, jakou mají dospělí, ale pouze jednou.

„Letos jsme se chtěli zaměřit na děti. Budeme mít závodníky i kolem čtyř let věku, chceme pro ně nachystat co nejlepší program. Náš sponzor Cukrovar nám v chystání vycházel všemožně vstříc, stejně jako všichni menší sponzoři. Díky nim můžeme tento závod uskutečnit. Počasí nám zatím vždy vyšlo, tak nám snad bude přát i letos," doplnila Spišiaková.

VOJTĚCH POJER