Start sobotního závodu symbolicky předjímala vzpomínka na tragicky zesnulého cyklistu a jezdce Cyklo klubu Kučera Romana Meidla. Po minutě ticha už ale zazněl ze startovací pistole výstřel, který zahájil závod.

„Sešlo se nám na startu přes dvě stě šedesát závodníků. Je to zhruba o třetinu více než minulý rok,“ mnul si ruce nad vysokým počtem startujících šéf organizačního štábu Jaroslav Velecký.

Ani na jednom z téměř tří set závodníků ale nezůstala nit suchá. Pět minut po startu se spustil z oblak intenzivní déšť, který udělal se závodníky a tratí své.

Promáčené trikoty, prokřehlá těla a zablácené obličeje. „To byl možná ten náš kluk. Kdo ho má poznat, když si ani ten obličej od bahna neutře,“ zaznělo u trati při průjezdu jedné skupiny závodníků.

Organizátoři ale byli připravení. „Pro jistotu jsme měli nachystanou trať na horší počasí. Jako bychom to čekali. Ale i tak jsme se závodem spokojení,“ hlásil ředitel závodu Miroslav Kučera.

S překážkami na trati, doslova děsivým počasím a téměř kilometrovým převýšením se nejlépe vyrovnal Robert Novotný z Děčína. Muž, který má na svém kontě titul ze závodu Airman z Havaje dojel do cíle v čase 1:50, 55. Nejlepší ze znojemských jezdců byl třetí Jiří Mikulášek.

„Závod byl výborný, a to i přes nepřízeň počasí. Nemuseli jsme řešit žádné problémy, do cíle dojeli všichni v pořádku. Za celý závod snad jen jednoho cyklistu potkal defekt kola,“ dodal Velecký.