„Je to vždy první mezinárodní akce na začátku roku v Evropě, kterou pořádá Česká Taekwon-Do I.T.F. ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Znojmo,“ uvedl šéf znojemských taekwondistů František Macek.

Letos se do tělocvičny ZŠ JUDr. Josefa Mareš ve Znojmě sjeli sportovci z různých koutů Evropy. Setkání si nenechalo ujít na šedesát vyznavačů taekwonda z Anglie, Chorvatska, Irska, Itálie, Německa, Slovenska a Rakouska. Z České republiky se zúčastnili lidé z Náměště nad Oslavou, Opavy, Prahy a hlavně ze znojemského regionu. „Znojemští studenti tak měli jedinečnou šanci se nechat vyučovat od pravých profesionálů v tomto bojovém umění a olympijském sportu,“ dodal Macek.

Pro znojemský region byla akce velice úspěšná. „Na semináři totiž čtyři znojemští taekwondisté složili zkoušku na technický stupeň Dan, což je černý pás,“ pochvaloval si Macek.

Nejlépe na tom byl Václav Bůžek z Jevišovic, který získal třiašedesát bodů. Těsně za ním skončila s dvaašedesáti body Andrea Nesnídalová ze Znojma. Po šedesáti bodech brali Jakub Kmec a Josef Hrůza. Oba jsou znojemští taekwondisté.