Letos se volejbalisté opravdu nudit nebudou. Volejbalový Klub Znojmo – Přímětice si pro registrované i neregistrované hráče na letošní beachovou sezonu připravil široký výběr turnajů. Úplnou novinkou jsou letošní Pat a Mat turnaje pro neregistrované volejbalisty. Zahrát si tak plážový volejbal může naprosto každý, a to beze strachu, že se mu někdo z protihráčů vysměje.

Plážový volejbal si ale především vychutnávají registrovaní volejbalisté, kteří ho berou jako příjemné odreagování a změnu.

„Beach mě přitahuje v tom, že můžu ukázat, že umím víc věcí, než jen to, co hraji v šestkovém volejbalu. Je to víc o šikovnosti, než o síle a ráně,“ uvedla smečařka žen Lenka Šťavová.

Letos se ale provedlo mnoho změn. „Turnaje se změnily úplně. V současné době jsou tři takové kategorie, které jsou pro nás klíčové.

Beachový pohár mládeže. Potom v mixech a tak dále. Na konci bude vyhlášen nejlepší mladý beachvolejbalista a beachvolejbalistka. Zrušili jsme turnaje mužů a žen a soustřeďujeme se na dva hlavní turnaje v mixech. Ty budou pro páry, které mají nejvyšší výkonnost. Očekáváme, že přijedou páry z celé České republiky. Na druhou stranu jsme se zaměřili na amatérské volejbalisty. Pro ně jsme letos uspořádali Pat a Mat turnaje. Ty jsou pro ty, kdo do balonu umí aspoň trošku plácnout,“ uvedl jeden z oraganizátorů Mario Zelený.

„Další změna bude v tom, že turnaje budou uspořádány u nás v Příměticích a v Únanově. To znamená, pokud turnaj bude maximálně obsazený, bude probíhat naráz na obou místech. V případě, že počet účastníku bude menší, tak okolo šestnácti, budou v květnu probíhat turbaje v Příměticích a v červnu budou v Únanově. Je tam možnost koupání,“ řekl Zelený.

Smůlu mají ti, kteří se těšili na turnaj mužů a žen. Letos nebudou. „Vycházeli jsme z posledních dvou let. Bylo turnajů víc, zato však menší účast. Letos jich bude okolo patnácti, šestnácti. V minulých letech to bylo okolo pětadvaceti. Bylo tedy spousta turnajů a účast pak byla nižší. Od zredukování turnajů si slibujeme zvýšení kvality, na úkor kvantity,“ dodal.

Beachová sezona odstartuje v plném proudu už tento víkend. Uskuteční se totiž první beachový turnaj této sezony. Beachový pohár mládeže v mixech.

Kateřina Hladíková