„Letošní ročník byl nejlepší. Přišlo nejvíc diváků. Mezi soutěžícími byla největší konkurence,“ hodnotil třetí ročník soutěže o nejsilnějšího muže vranovské pláže Čeněk Budín majitel BBK FITNESS, jenž celou akci uspořádalo.

Muži s vypracovanými svaly museli v souboji o Strongmana vranovské pláže zdolat pět disciplín. Převraceli pneumatiky, nosili v každé ruce kolejnice, z nichž jedna vážila pětasedmdesát kilogramů, nosili stokilový znak Znojma, tahali pneumatiku na laně a drželi řetěz na čas.

Nejlépe zvládl ze sedmnácti účastníků všech pět disciplín Tomáš Jirka, který na pláž Vranovské přehrady zavítal až z Náchoda. „Soutěž byla výborně nachystaná, dobře propracovaná. Nejlepší soutěž, kde jsem byl. Jsem tady poprvé a určitě se sem vrátím, protože Moraváci jsou takový sladký národ a mají nás rádi,“ vysekl poklonu novopečený Strongman vranovské pláže Tomáš Jirka.

Po vyhlášení výsledků následovala soutěž v páce. Zde už nešlo výhradně o mužskou záležitost, ale do bojů zasáhly i příslušnice něžného pohlaví. Finálový duel nejlépe zvládla Andrea Karafiátová a z mužů to byl Jiří Hrb.

Celé silácké klání dostalo také mezinárodní punc díky účasti Kerima Amina, který je z Egypta a v bojích. „Mám tady v Česku dívku a objíždím silácké soutěže. Na Vranově se mi to moc líbí,“ řekl Amin lámanou češtinou. Z vranovské pláže si odvezl třetí místo v souboji o největšího siláka.

ROMANA HOLIŠOVÁ