Znojemský jachting opět zaúřadoval. Tentokrát na Slapech, kde se konal závod „Slapský fičák“, jenž byl současně i tamním mistrovstvím. V kategorii Race cruiser obsadila rodinná posádka Procházků posílená o další znojemské jachtaře Jana Vítoně a Miloslava Holuba první místo a získala titul Mistr Slap pro letošní rok.

„Co k tomu říct. I když jsme ve své kategorii již podruhé obhájili titul, letos to bylo opravdu o fous. Tamní jachtaři se neuvěřitelně zlepšili. Je to dáno tím, že na Slapech pořádají menší regaty prakticky každý víkend a na výkonnosti místních posádek je to znát,“ usmíval se Eduard Procházka.
Slapské mistrovství bylo vypsané na dva dny, jezdilo se ale pouze ten první.

„Soutěžilo se v takřka neregulérních podmínkách, foukalo tam snad čtyřicet různých větrů. Ale i tak to byly povedené závody. Co se týče organizace, byla to naprostá špička,“ hlásil Jan Procházka, který má za sebou už i závody na otevřeném moři.

Letos ale mladší z jachtařů Procházkových na moře nevyjel. „Loni jsem tam byl s brněnskou posádkou, ale letos jim to nevyšlo. Chtěl jsem jet, ale bohužel. Každopádně příští rok bychom se na otevřené moře dostat mohli,“ doplnil nadějný znojemský jachtař.

Na Slapech nezávodila jen kajutová loď Procházků. I další znojemská posádka si našla cestu na místní šampionát do středních Čech.
„Na závodech startovalo téměř čtyřicet posádek. Tou druhou znojemskou byla loď Igora Štěrby s Víťou Ottem a Jardou Čučkou, která si dojela v třídě racer pro krásné páté místo,“ocenil Eduard Procházka. Jachtařský klan Procházků má na svém kontě titul mistrů republiky mezi kajutovými loděmi z loňského roku a brzy ho čeká obhajoba právě tohoto titulu.

„Teď nás čekají závody na Nových Mlýnech na Břeclavsku a poté dvě domácí regaty na vranovské přehradě. No a jako poslední závod bude v Praze na Vltavě právě mistrovství České republiky. Všechny tyto časově i finančně náročné závody můžeme absolvovat i díky podpoře znojemské firmy Autodoprava Tunka,“ dodal Eduard Procházka.