„Vyšlo to se vším všudy. Konečně nám po dvou mokrých ročnících vyšlo počasí. Hrál se pěkný nohejbal, který ocenili hlavně diváci. Bylo to zkrátka parádní,“ zhodnotil turnaj šéf Vranovského léta Jiří Bílek.

Celý turnaj odstartoval v sobotu, kdy si to mezi sebou rozdaly trojice. Ty měly celkem jasného lídra. Tým Zemětřesení v sestavě s nejlepším hráčem Jiřím Doubravou porazil ve finále jednoznačně Slony ze Skotska.

„Utkání se nám vůbec nepovedlo. Bylo to naše nejhorší vystoupení na turnaji,“ litoval mistr světa z roku 2008 Radek Pelikán, který hájil barvy druhého celku turnaje.

K nohejbalovému Vranovském létu patři i souběžně hraný turnaj Pohár Vranovské léta.

„Ten je určen pro neúspěšné týmy ze základních skupin. Letos to vyhrál celek Vrakuňa, který měl ve svém týmu dokonce sedmašedesátiletého nohejbalistu,“ prozradil jeden z organizátorů Martin Veselý.

To nejlepší ale na fanoušky nohejbalu teprve čekalo. Do turnaje dvojic se přihlásilo devětatřicet týmů, stejně jako do klání trojic. A favorité byli jasní od samého začátku. Nakonec se ve finále utkali Sloni ze Skotska se Slezským FC.

Utkání došlo až do třetího setu, kde Slezský FC vedl už 9:7. Jenže neproměnil dva mečboly a zápas nabral obrovské grády. Skóre 9:9 a o vítězi rozhodoval jediný míč. Nakonec zvítězili Sloni ze Skotska, kteří turnaj dvojic ovládli už potřetí. „Bylo to něco neskutečného. Tohle se nevidí každý den,“ ocenil Bílek, který je původním sportovním povoláním fotbalista.

Souběžně hraný turnaj Pohár Vranovského léta ovládl celek Rumové pralinky B. „Letos jsme poprvé vyhlásili nejlepším hráčem turnaje ženu. Stala se jí Renata Peschelová,“ upozornil Veselý.

Turnaj trojic

1. Zemětřesení
2. Sloni ze Skotska
3. Rumové pralinky

Nejlepší hráč: Jiří Doubrava

Pohár Vranovského léta

1. Vrkuňa

Nejlepší hráč: Jaroslav Fronk

Turnaj dvojic

1. Sloni ze Skotska
2. Slezský FC
3. Alice

Nejlepší hráč: Lumír Gebel

Pohár Vranovského léta

1. Rumové pralinky B

Nejlepší hráčka: Renata Peschelová