Tým z jižní Moravy dlouhodobě trápí nedostatek hráčů. Na palubovku vyběhl po třech týdnech i Ivan Žák, který doléčuje zranění, a i přes to vstřelil čtyři koše. „Nechtěl jsem ještě hrát, jelikož ještě nejsem stoprocentně v pořádku, ale neměli jsme čtvrtého muže, tak jsem nastoupil,“ objasnil Žák.

Znojemští do utkání vletěli po hlavě a po pětadvaceti minutách prvního poločasu vedli rozdílem pěti bodů 10:5. Jak uvedl trenér Hanáků David Konečný, domácí se na hostující celek pečlivě připravili a hosty trápili hlavně díky silné obraně. „Na jedné polovině jsme měli problém útočit. Než jsme si zvykli na jejich defenzivu, a hlavně Tomáš Veselého, tak to chvíli trvalo,“ ozřejmil Konečný.

Modří Sloni Znojmo – SK RG Prostějov 20:18
Poločas: 10:5. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Pazourek – Pospíšil. Body Znojma: Mostbeková 5, Žák 4, Nguyen, Toufar a Zábojová po 3, Veselý a Šebelová po 1. Body Prostějova: Havlová 5, Lešanská a Tichý po 3, Vyroubal, Šnajdr a Štefák po 2, Lorencová 1.

Po změně stran předváděla obě družstva vyrovnané výkony a několik minut před koncem se Prostějovským podařilo snížit náskok domácích. Sloni však bojovali o první vítězství v sezoně. „V dramatickém závěru se nám soupeře podařilo přehrát a vedení udržet,“ řekl Ivan Žák.

Jihomoravany nyní čeká třítýdenní přestávka. „Musíme se dát zdravotně dohromady, takže do Vánoc si odpočineme,“ dodal Ivan Žák.

Potom s týmem začne trénovat na utkání, která Modří Sloni sehrají o prvním lednovém víkendu v Českých Budějovicích a doma s mančaftem Náchoda. „Budeme pilovat střelbu, protože proti Prostějovu byla úsměvná,“ uzavřel korfbalista Žák.