Na řadu přichází Sparta. Co čekáte od sobotního utkání?
Čekám dosavadní vrchol letošní sezony. Vždyť ještě nejsme bez šance na konečné první místo v tabulce. Právě o to se chceme poprat, abychom měli nejlepší výchozí pozici pro play off.

Je to pro vás dostatečně velká motivace?
Samozřejmě. Navíc je to Sparta, s tou je vždycky o co hrát. Myslím, že se už těší všichni. Jak my hráči, tak i fanoušci.

Máte vypsanou například nějakou další motivaci, třeba mezi hráči?
Další motivace není ani třeba. Budeme jim chtít vrátit smolnou porážku z podzimu, kdy jsme prohráli nešťastnými góly až v závěru 9:10 v prodloužení.

Co bude proti Spartě rozhodující?
V takových vypjatých zápasech většinou rozhoduje týmový výkon. Musíme ze sebe vydat více jak sto procent a nenechat se zbytečně vyprovokovat. Zkrátka hrát naši hru. Snažit se hrát neustále dopředu. V Praze jsme se v posledních minutách nechali zatlačit a soupeř toho využil.

V posledním utkání jste přejeli Vinohrady. Čím to, že po trápení na startu přišel takový progres?
Na Startu jsme podali špatný výkon, ale i takové výhry se počítají a jsou cenné. Na utkání s Vinohrady byl každý ještě více motivován, hráli jsme po dlouhé době před domácím publikem. Všichni věděli, že je to důležitý zápas o druhé místo a podle toho jsme se na něj taky připravili. Zápas byl v naší režii, všichni jezdili po zadku. Navíc nás v posledních utkáních drží svými výkony oba brankáři.

Na začátku sezony jste absentoval kvůli zranění ramene. Podařilo se vám ten herní skluz dohnat?
Jestli dohnat to nevím, přeci jenom to byla moje nejdelší florbalová pauza. V posledních zápasech se ale už cítím dobře, rozhodně se nemůžu na nic vymlouvat. V některých soubojích si však stále dávám pozor a vnímám, kterým ramenem do souboje jdu. Ale dalo se očekávat, že na sebe budu trochu opatrnější.

Už od loňské sezony je zavedený nový systém nasazování dvojic pro play off. Jaký tým budete v případě možnosti výběru volit?
Z mého pohledu není moc z čeho vybírat. V první lize se hledá snadný soupeř těžce, obzvláště pak od pátého do osmého místa. Spíš nám vyhovují týmy, které chtějí hrát florbal. Máme ale vysoké ambice, a tak musíme porazit každého.

Na kom bude finální rozhodnutí?
Co jsem zaslechl, tak proběhne nějaká diskuze hráčů s trenéry. Konečné rozhodnutí však bude na nich.

Změnila se z vašeho pohledu nějak první liga oproti loňskému ročníku?
Letošní ročník mi přijde kvalitnější. Z extraligy spadla silná Sparta a ambiciózní Kladno, navíc postoupil Hattrick Brno, se kterým jsme odehráli dva těžké a vyrovnané zápasy. Prohráli jsme s nováčkem z Plzně a potrápil nás i pražský Start98. Takže určitě jde o zkvalitnění soutěže.

A co systém?
Ten tomu podle mého také přispěl. Hraje se jen jednou za víkend, tak jako v extralize. Nemusíme trávit někde na druhé straně republiky celý víkend a pak čekat čtrnáct dní na další utkání.

Máte před sebou poslední dvě utkání základní části. Co v nich bude důležité?
Důležité je, dostat se před čtvrtfinále do herní pohody. Upevnit činnosti jako jsou přesilové hry a zbytečně se nezranit.