Po loňské pauze, kdy sportovci vyběhli na trať Vánočního běhu Elektrokov Znojmo pouze virtuálně, přichází letos už jeho jedenačtyřicátý ročník. Na první svátek vánoční vyrazí na trasu o délce více než deset kilometrů několik stovek běžců. Organizátoři už přijímají registrace.

Stolní tenistka Moravského Krumlova Bernadett Bálint uspěla na turnaji Finlandia Open 2021, kde skončila pátá.
Maďarka Bálint pochází z Rumunska, hrála v Německu a nyní hájí barvy Krumlova

Den po Vánocích patří na Znojemsku už jedenačtyřicet let tradiční akci. Vánoční běh Elektrokov Znojmo přiláká pokaždé stovky sportuchtivých nadšenců. Letošní ročník klání startuje 25. prosince v deset hodin dopoledne u stadionu v Tělovýchovné jednoty Znojmo v Horním parku.

"Lidé mohou zažít i letos úžasnou vánoční atmosféru. Sportovci, přijďte se s námi na Boží hod proběhnout nebo jen zafandit a podpořit běžce. Jedná se o čtvrtý závod Znojemského běžeckého poháru, který pořádáme jako klub Rabbits Znojmo," burcoval za pořadatele Jakub Bulín.

Janek Vajčner je známý propagátor nodric walkingu. První prosincovou sobotu zahájil v Moravském Krumlově benefiční výzvu Toulavé klacky na podporu Jihomoravských dětských léčeben.
Vajčner odstartoval seriál výzev. Chodí na podporu dětských léčeben

Závodníky čeká trať o délce více než deset kilometrů s celkovým stoupáním sto dvacet jedna metrů s asfaltovým povrchem po celé délce. "Běží se po silnici Znojmo – Přímětice – Kuchařovice – Znojmo. Pro závodníky, kteří si netroufají na celou trať desetikilometrovou trať, bude připraven kratší závod o délce pět kilometrů. Ten startuje pět minut po hlavním závodě. Po doběhnutí hlavního závodu bude odstartován běh pro nejmenší účastníky o Vánoční hvězdu," vypočetl organizátor.

Loňský jubilejní čtyřicátý ročník pořádal oddíl Rabbits Znojmo pouze virtuálně. "Věřím, že běžci budou na jedenačtyřicátý ročník natěšeni a užijí si jej tak, jak jsou zvyklí,“ dodal Bulín.

Sára Bejlek
Chci hrát víc se ženami, ale limituje mě věk. Nadal je přátelský, říká Bejlek

Online registrace byly již spuštěny. Zájemci se mohou registrovat na webu rabbitsznojmo.cz. Startovné hlavního závodu činí sto padesát korun, běh na pět kilometrů a dětský závod je zdarma. „Děkujeme firmě Elektrokov Znojmo, která se rozhodla i v letošním roce náš závod podpořit a také dalším našim sponzorům,“ uzavřel Bulín.