Sportovní král Znojemska Rubáček si nemohl ocenění sám přebrat, protože je na vysokohorském soustředění v Itálii. Cenu tak za něj převzal jeho otec. Rubáček v loňském roce obsadil 10. místo na mistrovství Evropy na padesátimetrové trati volným způsobem a bodoval i dvěma republikovými mistrovskými tituly na 50 a 100 m volný způsob. Dařilo se mu v ploutvovém plavání, kde vytvořil dva světové rekordy.

Obrovským potleskem přivítali hosté večera trojici sportovních legend znojemského okresu. Pánové Jan Daňhel, Zdeněk Leitner a Jaroslav Šula byli uvedeni do síně slávy. Osmasedmdesátiletý Daňhel je zakladatelem a organizátorem hokeje v Tělovýchovné jednotě.

Leitner ve svých jednasedmdesáti letech stále trénuje fotbal a je dlouholetým předsedou Okresního fotbalového svazu. Přítomné pozdravil milými slovy: „Prý svět, který si hraje, je krásný. Ať nám to vydrží!“ Sedmaosmdesátiletý Šula zakládal ve Znojmě plavání. Věnuje se mu třiačtyřicet let.

Ocenění se dočkali i mladí sportovci Znojemska. V kategorii jednotlivci mládež získala nejvíce hlasů členka oddílu Aerobic Professional, čtrnáctiletá Adriena Štolová. Je úřadující mistryní České republiky, vítězkou Poháru federace 2010 a reprezentantkou České republiky.

V kategorii kolektiv byla nominována společně mužstva dospělých a mládeže. Zvítězil tým znojemských hokejových juniorů. Mužstvo hraje na špici nejvyšší hokejové soutěže. Cenu za celý tým převzali útočníci Jan Trojan a Lukáš Kovalský. „Budeme se snažit soutěž vyhrát,“ slíbili.

Čtenáři Znojemského deníku rozhodli o vítězi kategorie hvězda deníku. Stal se jim florbalista Tomáš Kucharič.

O ostatních vítězích rozhodovala komise složená ze sportovních funkcionářů, zástupců ČSTV a redaktorů Znojemského deníku. Hlavními organizátory ankety Sportovec Znojemska roku 2010 jsou Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy Znojmo, Agentura ČOK CZ a Znojemský deník Rovnost.