Začátek klání vyšel lépe hostům z Hané, jež šli rychle do vedení. Znojemští následně skóre korigovali, přesto po první půli odcházeli do šaten za stavu 9:12. Jak přiznal nejlepší střelec zápasu, Patrik Nguyen, domácí opravdu odstartovali nervózněji. „Na první polovině to šlo znát, jelikož nám vázly některé věci ve druhé čtyřce. Před poločasem to však začalo klapat,“ přiblížil Nguyen, který si během sobotního zápasu na své konto připsal šest bodů.

Znojmo - Prostějov 21:34

Poločas: 9:12. Nejlepší střelci: Nguyen 6, Žák I. 4, Mostbeková a Veselý po 3, Zábojová a Žák J. po 2, Toufar 1. – Galíček a Havlová po 4, Lorencová K., Lorencová N. a Vyroubal po 3, Tichý a Štefák po 2, Křížková a Šnajdr po 1. Rozhodčí: Pazourek – Filip. ŽK: 0:1.

Optimismus přetrval Jihomoravanům až do poloviny druhého dějství. „Nastoupili jsme do něj relativně klidně. Náskok soupeře jsme stáhli, dostali jsme se do vedení, pak ovšem přišel zvrat,“ mrzelo Patrika Nguyena.

Hosté začali ve finální fázi tlačit do kouta domácí Modré slony. Ti se trápili v koncovce. „Věřili jsme si, bohužel nám nepadaly tutovky, s nimiž jsme počítali,“ litovala hráčka Znojemských Klára Zábojová.

Podle jejího výrazu ve tváři po zápase panovalo mezi domácími zklamání. „Utkání hodnotím záporně. Věřili jsme ve výhru. I přes začátek, který se nevydařil, jsmev závěrečném poločase srovnali krok,“ uvedla Zábojová.

"Bohužel nám nepadaly tutovky, s nimiž jsme počítali. Soupeř se párkrát trefil z náhody a už jsme jeho náskok nedohnali,“ uzavřela Klára Zábojová.