Nominačním závodem byl krajský přebor. Ten se konal v brněnském bazénu na Lesné za účasti sto padesáti závodníků plaveckých oddílů Jihomoravského kraje.

Znojemští závodníci dosáhli pěkných výkonů. Doplavali si pro sedmatřicet medailí, z toho bylo dvanáct zlatých. Za medailovými branami zůstali čtrnáctkrát na čtvrtých místech.

V kategorii čtrnáctiletých získal pět medailí Jan Fuxe. Pro stříbro si doplaval na kraulové stovce a čtyřikrát si dohmátl pro bronz. Prsař Martin Šoba byl na dvoustovce druhý a bronzovou pozici obsadil na stovce. Po jedné medaili získali v této kategorii Josef Sapar a Barbora Jelínková.
Mezi třináctiletými vynikl čtyřmi medailemi v kraulových disciplínách Miroslav Navrkal. Stovku a Patnáctistovku dokonce vyhrál. Jedno medailové umístění si ještě vybojovali David Koritar a Frida Schreiner.

Nejlépe se představily dvanáctileté děti. Matěj Svoboda vyhrál šest závodů – 100 m a 200 m znak, 50, 100, 200 a 400 m volný způsob. Na polohové dvoustovce byl bronzový. Zdeněk Smutný byl pětkrát na stupních vítězů. Vyhrál stovku a dvoustovku prsa, k tomu získal v kraulových disciplínách stříbro a dvakrát bronz. Jindřich Dolníček si doplaval pro stříbro a bronz. Nejvíce, osm medailí si vyplavala Adéla Hýblerová. Zvítězila na 100 a 200 m prsa. Dále byla pětkrát stříbrná a s bronzem skončila na kraulové dvoustovce.