„Moravský Krumlov se dlouhou dobu účastnil regionálních soutěžích. Takto vysoko nikdy nehrál. Teprve v posledních třech, čtyřech letech pokukujeme po výkonnostním až vrcholovém sportu," prohlašuje trenér mužů Jindřich Bíla.

Současný manažer klubu s názvem MK Řeznovice postoupil do druhé ligy podruhé. Poprvé se mu to povedlo v ročníku 2011/2012 
s klubem Sokol Znojmo-Orel Únanov.

MK Řeznovice
- Postup ze třetí ligy skupiny D do druhé ligy
- Umístění po 22 zápasech základní části: 1. místo, 62 bodů (druhý Sokol Znojmo-Orel Únanov, 54 bodů)
- Play off: MK Řeznovice – Sokol Znojmo-Orel Únanov 2:1 na zápasy (9:2, 4:9, 9:2)
- Členové týmu: Jindřich Bíla (trenér), Jaroslav Kolůch, Petr Šilhán, Martin Souček, Petr Nastoupil, Libor Štěpán

Nyní Moravský Krumlov svého rivala ve finále třetí ligy porazil 2:1 na zápasy. „Šlo pro mě o prestižní utkání. Náš tým byl favorit na vítězství v soutěži. V podstatě jsme splnili úkol," povídá Bíla.

„Muži hráli ligovou soutěž teprv druhý rok a hned napodruhé ji vyhráli. Minulou sezonu skončili třetí," upřesňuje kouč úspěšného výběru, který sídlí ve Znojmě v Pražské ulici.

Jeho svěřence Martin Souček je z Pardubic a několik hráčů dojíždí z Brna. I přestože členové mužstva bydlí v různých městech, dobře si vyhověli. O vítězné body se stolní tenisté dělili rovnoměrně. „Byli jsme vyrovnaní. Když vypadl jeden hráč, nahradili jsme ho. Každý z nás mohl v soutěži porazit kohokoliv. Klapalo nám to i lidsky," těší kapitána Jaroslava Kolůcha.

Soupiska se po postupu promění. Odchází Petr Šilhán, jenž studuje v Brně, ale pochází z Liberce. „Jeho hostování nám liberecký klub nejspíš neprodlouží. Chceme tým o jednoho až dva hráče posílit. Pokud vše půjde podle plánu, pokusíme se umístit v horní polovině tabulky, nejlépe do čtvrtého místa," říká Bíla.

MK Řeznovice se ve vyšší soutěži spolehnou na Kolůchovy zkušenosti. „Na druhou ligu se hodně těším. Už několik let hraju spíš třetí, ale všichni v týmu nějakou zkušenost s touto soutěží mají," dodává čtyřicetiletá opora. Kolůch si druhou ligu vyzkoušel už v Tišnově či Hodoníně.