Stolní tenisté zakončili svou spanilou jízdu třetí ligou. S ní se rozloučili tím nejlepším způsobem, když ve druhém finálovém utkání převálcovali Moravskou Slavii Brno poměrem 9:4. Znojmo tak slaví historický postup do druhé ligy.

„Je to něco fantastického. Konečně se nám podařilo to, za čím jsme šli poslední zhruba tři roky,“ nadšeně hlásil znojemský trenér Jiří Chalupník.
Znojemští stolní tenisté měli před utkáním rozdané karty jasně. Po prvním finálovém utkání, ve kterém vyhráli v Brně 9:6, třímali ve svých rukou druholigový mečbol.

„Kluci chtějí postoupit, v týdnu hodně trénovali a i v dopoledních hodinách před utkáním věnovali svůj čas tréninku,“ poukázal na zodpovědnost svých svěřenců těsně před druhým finálovým zápasem znojemský kouč.

Bezchybné finále

A veškerý investovaný čas tréninku se znojemským vyplatil. Ve druhém finále totiž od začátku tahali za delší konec provazu. Rozhodující moment utkání přišel ve čtvrté a páté hře, kde Bartoš přehrál brněnskou dvojku a Ondrovčák dokonce jedničku Moravské Slavie.

„Byl to skvělý zápas. Věnovali jsme hodně času tréninku právě na finálovou sérii, což se vyplatilo. Navíc jsme byli po prvním vyhraném utkání v pohodě, měli jsme dobrou náladu a ještě k tomu hráli doma. To se hraje vždycky líp,“ hlásil jeden z lídrů znojemského družstva Milan Bartoš.

Jeho svěřenci proměnili hned první příležitost k postupu a Moravské Slavii tak vrátili dvě porážky ze základní části. V play off se tak po vydařené dlouhodobé soutěži prezentovalo Znojmo jako zkušený matador. Celými vyřazovacími boji prošlo bez ztráty kytičky. „Je to historický úspěch. Druhá liga se tu v životě nehrála. Sedm let jsme ve třetí lize a poslední čtyři roky se pohybujeme na špici. Dvakrát jsme skončili v semifinále, loni ve finále. Letos se nám to konečně podařilo,“ dodal na adresu nejúspěšnější sezony znojemského klubu Chalupník.
Znojmo tak příští rok bude hrát druhou ligu, ale samotní hráči si nepřipouští, že by měli hrát druhé housle.

„Teď jsme to oslavili šampaňským a už se pomalu musíme ohlížet za další sezonou. Podle mého bychom měli hrát klidný střed. Já a Standa Jelínek jsme tuhle soutěž hráli, takže bychom měli svými zkušenostmi výrazně pomoci týmu. Navíc ten skok mezi druhou a třetí ligou zase takový není,“ nebojí se Bartoš.