Svěřenkyně trenéra Jindřicha Bíly před týdnem prohrály s Chorvatkami 1:3 a pro další účast v kontinentální soutěži potřebovaly zvítězit s čistým štítem, jelikož pro postup se sčítá domácí i venkovní skóre.

Jihomoravanky hrály výrazně lépe. Pouze v prvním souboji mezi domácí Katyou Chernyavskayou a Martou Vukelič měla Krumlovanka problémy. „Katya byla velmi nervózní, naštěstí dokázala během posledního setu otočit. Na její tváři jsem viděl i slzy, tak to pro ni bylo složité,“ zhodnotil Bíla.

Pohár ETTUMoravský Krumlov - Duga Resa 3:0

První utkání: 1:3. Postupuje Moravský Krumlov.
Sety: Chernyavskaya – Vukelič (6:11, 11:9, 11:8, 14:12), Yoshida – Stepinač A. (11:4, 11:4, 11:4), Mikulcová – Stepinač L. (1:4, 11:2, 11:4).
Trenér Moravského Krumlova: Jindřich Bíla.


V dalších dvou hrách nastoupily japonská hvězda Krumlova Mitsuki Yoshida a Martina Mikulcová proti sestrám Anně a Laně Stepinač. Avšak ani jedna z Chorvatek nepocítila radost z výhry– dvakrát 3:0 pro domácí. Přesto lodivod Moravskokrumlovských cítil z vítězství hořkosladkou pachuť, jelikož protivnice nepřijely v nejsilnější sestavě. „Těšili jsme se. Měl to být vrchol, ale soupeř, oficiálně kvůli nemoci a studijním důvodům, nepostavil žádnou hráčku základní sestavy kromě Vukelič,“ litoval Jindřich Bíla.

RUSKÁ RULETA


Duga Resa nejvíce postrádala Jihokorejku Yoo Eunchong a chorvatskou reprezentantka Andreu Pavlovič. Trenér balkánské výpravy Nikolo Ukeja obhajoval neúčast Euchong žaludečními bolestmi. „Yoo nám velice chyběla, ale jelikož ji postihly zdravotní problémy, nezvládla by cestu,“ pronesl Ukeja. „Proto jsme přijeli s naším mladým týmem, ale ten není moc vytrénovaný proti vašim hráčkám,“ doplnil kouč Chorvatek.

Utkání však provázejí otazníky. Lana Stepinač, nastoupivše poslední, byla připsána na soupisku ráno před zápasem. Jindřich Bíla přiznal mírné pochybnosti. „Proti nám nastoupily hráčky, které hrají druhý sled. Bylo zcela evidentní, že stolní tenis nedosahujue mezinárodních kvalit,“ mrzelo jej. „Trochu soupeře podezíráme, že nechtěl do Ruska. V rámci ETTU jsme totiž díky dnešní výhře postoupili do čtvrtfinále, které se odehrajemev polovině prosince v Kazani,“ objasnil Bíla. Dle jeho mínění patří Rusky k velmi silným družstvům. „Jedná se o atraktivního soupeře. Věříme, že pro nás to příště bude lepší,“ dodal trenér Moravského Krumlova.

Sobotním zápasem jeho svěřenkyně odstartovaly devítidenní kolečko plné zápasů. V neděli a během pondělího rána hrají extraligová utkání proti A- a B-týmům Hodonína. Již v úterý nastoupí doma k souboji s chorvatských Záhřebem v rámci Superligy. O den později ve stejné soutěži zavítá do Krumlova maďarský Szekszárd. O víkendu vyráží Jihomoravanky k zápasům extraligy do Havířova a Ostravy.