Již dříve vedení družstva z města nad řekou Rokytnou avizovalo příchod Renaty Štrbíkové a Anny Matějovské. Štrbíková patří k nejlepším tuzemským stolním tenistkám, mimo jiné získala sedm titulů mistryně České republiky či pětkrát zvedla nad hlavu pohár pro vítěze polské nejvyšší soutěže.

Na jižní Moravu Štrbíková přišla z italského Contemaggiore. Matějovská je na druhou stranu vycházející nadějí. „Anička je osmnáctiletá odchovankyně Vlašimi a letošní vicemistryně České republiky do jednadvaceti let,“ řekl již v březnu trenér MK Řeznovice Jindřich Bíla.

TŘI JMÉNA PRYČ

Potom, co působení v Moravském Krumlově ukončily Barbora Kapounová a Kristýna Mikulcová, přišel tým i o Mitsuki Yoshidu. Japonská hráčka se rozhodla následující rok hostovat v německém Böblingenu. „V návaznosti na sportovní cíle, které jsme si vytyčili, a díky postupu našeho druhého mančaftu do nejvyšší soutěže se od září mohou naši fanoušci těšit na čtyři nové tváře,“ uvedl hlavní kouč Krumlovanek.

Nově pod ním bude trénovat Monika Uríková. Devatenáctiletá Slovenka už si tuzemskou extraligu osahala loni, kdy nastupovala v dresu Hluku. „Další hráčkou s extraligovými zkušenostmi je odchovankyně klubu SK Dobré Kateřina Rozínková. Pro třiadvacetiletou dívku, která byla nejúspěšnější českou hráčkou loňského ročníku první ligy, bude angažmá na jižní Moravě první zkušeností mimo její mateřský oddíl,“ prozradil Jindřich Bíla.

Zároveň dodal, že naděje vkládá vedení oddílu do osmnáctileté Číňanky Liu Jing Xuan, pro niž bude jihomoravská štace první zahraniční zkušeností. „Jedná se o velmi úspěšnou mládežnickou reprezentantku,“ pronesl lodivod MK. Poslední posilou, kterou vedení týmu alespoň avizovalo, je bronzová medailistka z tuzemského šampionátu do osmnácti let Eliška Šedová. „Poprvé se kompletní tým sejde za stoly na srpnovém soustředění,“ uzavřel Jindřich Bíla.