Organizátoři připravili přes kilometr dlouhou trasu, která kombinuje několik povrchů, od rychlých asfaltových pasáží, přes přejezdy zpomalovacích retardérů, nepředvídatelně kluzké dlažební kostky až po divácky atraktivní hliněný terén se skokem přímo na náměstí.

Trenér Znojma Jiří Beroun
Kouč Orlů Beroun o novicích na zkoušce, triu gólmanů i esu, které míří do ciziny

Motoristé budou měřit své síly ve třech kategoriích supermoto S1, supermoto S2 a čtyřkolky. Pořadatelé slibují účast tuzemských favoritů i mezinárodní zastoupení. Dorazí jezdci jak ze střední Evropy, tak z Litvy či Kazachstánu.

„Aktuální stav startovací listiny mohou naši fanoušci sledovat na oficiálním webu závodu. Každopádně v královské kategorii S1 se opět utkají naše největší hvězdy, a to Erik Provazník z Česka s Rakušanem Rudim Bauerem. Tato dvojice je jednoduše zárukou perfektní podívané – vždy předvádí dlouhé drifty a neskutečné skoky,“ pozval hlavní organizátor závodu Tomáš Ševčík.

Tasovičtí fotbalisté mají nového trenéra. Na lavičku divizního mančaftu usedl Milan Volf, který koučoval i třetiligové Znojmo.
Fotbalisty divizních Tasovic trénuje nově Volf se zkušenostmi z třetí ligy

Provazník se na souboj s naším jižním sousedem těší. Změnil taktiku a k dispozici má i nový stroj. „Vloni jsem skončil celkově druhý (v jednotlivých rozjížďkách pak druhý, první a druhý), letos tam snad celkové první místo už znovu padne,“ dodal Provazník.

Na návštěvníky čeká i letos bohatý doprovodný program. Mohou se projet v safety-caru, čeká je i exhibiční jízda v supersportu Lamborghini, anebo vystoupení stunt-riderská show v podání kaskadérského týmu Special Brothers.

Moravský Krumlov znovu uvládnou závody Supermoto. Připomeňte si, jak vypadaly minulý rok.
Supermoto v Krumlově omezí dopravu v centru. Bydlící mají vstup na akci zdarma

Vstupné bude možné zakoupit buď jako jednodenní za 400 korun, celovíkendový pas pak vyjde na 600 korun. Děti do pěti let mají vstup zdarma, do patnácti let věku pak za 100 korun na jeden závodní den. K mání bude i oblíbený VIP balíček zahrnující all-inclusive občerstvení, nápoje, sezení na tribuně a přístup do VIP stanu. Cena tohoto balíčku činí 1 500 korun na jeden den, případně 2 500 korun na celý víkend.