V pořadí čtvrtý závod se jel na přírodním kopci u Spáleného mlýna. Trať byla asi nejkratší z celého seriálu.

„Měla něco přes tři sta metrů. Byla hodně rychlá, ale zároveň plná technických pasáží. Ty tvořily zejména kamenité převisy,“ popsal profil trati biker Richard Sýkora.

Na samotný závod se sjelo téměř dvacet jezdců. Přitom polovina z nich byla z okolí Brna.

Nakonec i jezdci z jihomoravské metropole výrazně promluvili do celkového hodnocení.

Velmi svižnou trať předposledního závodu nakonec nejrychleji zdolala znojemská raketa Richard Sýkora. S minimálním odstupem na vítěze pak dojeli dva brněnští jezdci. Filip Švrček dojel druhý a Josef Spáčil si vyšlapal třetí místo.

„Jsem spokojený. Do závodu jsem nenastupoval v optimálním rozpoložení. Byl jsem nachlazený, takže jsem chtěl nasbírat jen nějaké ty bodíky do průběžného pořadí. Nakonec se mi závod vyvedl tak, že jsem ho vyhrál,“ byl skromný vůči prvenství biker Sýkora.

Před posledním závodem vede průběžné pořadí právě Sýkora. Druhý je další znojemský biker Antonín Kotáb a třetí brněnský reprezentant Josef Spáčil.

I kdyby Sýkora poslední závod nejel, je jasné, že letošní ročník vyhraje. A to i přesto, že už v jednom závodě kvůli zranění kolena chyběl.

„Na vítězství v Poháru mi stačila účast jen na třech závodech, což není zrovna obvyklé. Je to dané tím, že když už jsem závod jel, tak jsem ho vyhrál,“ vysvětlil absolutní vítěz Subform downhill cup.