První znojemský downhillový závod je už minulostí. V něm zazářila znojemská raketa Richard Sýkora, který si i přes minimální zimní přípravu dojel pro prvenství v premiérovém závodě Subform Downhill Cup 2008. Závod nazvaný Aralka se jel výhradně na přírodní trati. Měl necelých pět set metrů, několik skoků a podle slov závodníků byl hodně náročný. „Nebyl zase až tak prudký, a proto se na něm muselo hodně šlapat. I tak si myslím, že byl dost atraktivní,“ vysvětlil patron trati Jan Antoš. A opravdu.

Jeho slova může jen potvrdit fakt, že se závodů zúčastnilo dvacet jezdců. Většina jich byla z okolí Znojma. Výjimkou ale nebyli ani jezdci z jiných českých klubů. Každý z nich musel trať sjet celkem dvakrát, přičemž se mu počítal ten lepší čas. Závod s přehledem ovládl specialista na downhill Richard Sýkora před Janem Antošem a Lumírem Havlíkem. Také se udělovala cena pro nejrychlejšího jezdce do patnácti let. Tu získal díky své téměř bezchybné jízdě Michal Kříž. „Nečekal jsem to.

Zimní přípravu jsem neměl moc kvalitní, protože mě doktoři vytahovali šrouby z ruky. Se svou jízdou ale musím být spokojený,“ liboval si nad svým výkonem Sýkora. Zároveň ale nemůže opomenout fakt, že se v závodě skvěle prezentovalo znojemské cyklistické mládí. „Ti mladí nám začínají pěkně přitápět. Nejenže to byl pro nás dobrý trénink, ale zjistili jsme, že nám mladí pěkně šlapou na paty,“ smekl před výkony mladých jezdců vítěz závodu. Fotogalerii ze závodu naleznete na www.znojemskydenik.cz/downhill

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Oficiální stránky poháru