„Měl jsem to teď hodně našlapané. Posledních sedm týdnů jsem měl každý víkend nějaké závody. Jezdím totiž Český a Slovenský pohár,“ přiznal downhillový specialista Richard Sýkora.

Nemá ale za sebou pouze tuzemské závody. Zúčastnil se i tří podniků ve Francii. „Byl jsem tam celkově devět dní, z toho tři jsem věnoval závodům. Po zbytek jsem trénoval. Byl to takový bikerský festival,“ vysvětlil Sýkora.

Ten se zúčastnil tří rozdílných klání, kdy každé vychází ze sjezdu na horském kole. Z dvou stovek závodníků se vždy dokázal umístit mezi prvními padesáti závodníky. Jednou dokonce skončil devatenáctý.

„Nejlepší byl poslední závod, který startoval na vrcholu ledovce, na sněhu. Byl dlouhý asi pětadvacet kilometrů. Kvalifikaci jsem zvládl, ale v dalším kole jsem urval přehazovačku a bylo po závodech,“ vzpomněl Sýkora.

V Českém poháru si drží znojemský závodník jedenácté místo, na Slovensku je pátý. „Doma bych chtěl skončit do desátého místa, na Slovensku bych byl rád za první pětku,“ vyznal se Sýkora.

Ten má teď třítýdenní volno a poté ho čekají poslední tři závody. „Rád bych v některém z nich skončil do třetího místa.“

Richard Sýkora zatím proplouvá sezonou v downhillu bez zranění, což se mu v minulosti zase tak nedařilo. „Zatím se držím, i když trochu cítím koleno. Na podzim jsem totiž prodělal operaci. Je to ale v rámci nějakých mezí, takže se to dá přežít,“ dodal biker.

Po konci sezony ho nečeká, jako spoustu jiných sportovců, zasloužený odpočinek. „Uchvátila mě Francie. Takže jak dojezdím oba poháry, jedu tam na čtrnáct dní trénovat.“