Znojemský biker Richard Sýkora skončil na Mistrovství republiky v downhillu až na třináctém místě. Trať na Božím Daru mu evidentně nesedla a i sám Sýkora byl zklamaný.

Na letošní ročník národního šampionátu byla na Božím Daru připravena úplně nová horní část downhillu.

Rozbitá trať


„I přesto, že horní část byla nová, tak se během chvíle strašně rozbila. Na pevném kole to byl doslova motokros. Strašně z ní bolely ruce a nohy,“ kritizoval trať Sýkora.

Po horní části následoval nejatraktivnější úsek s šesti skoky a posléze jezdec projížděl improvizovanými serpentinami. „V tu chvíli se cyklista na kole drží opravdu jen silou vůle. I tahle závěrečná část je děsně rozbitá,“ podotkl znojemský biker.

Celkové třinácté místo je pro nadějného jezdce downhillu velkým zklamáním.

„Trať se mi vůbec nelíbila. Změnili horní část na úkor zajímavosti závodu. Zmizela tu spousta skoků, které tam byly,“ řekl Sýkora.

Slabá fyzička


Svůj neúspěch však nesvádí jen na trať. „Opravdu nemám fyzičku na tak dlouhou jízdu. Ale tento závod určitě organizátoři nezvládli,“ přiznal.

Nejbližší závod, který cyklistu znojemského oddílu čeká, je Mistrovství Slovenska. To se uskuteční jednadvacátého července. Osmnáctého srpna pak čeká bikera populární závod v rakouském Semmeringu. Ten je výjimečný v tom, že se jede čtyřiadvacet hodin.

„Jsou vytvořena družstva po dvou, čtyřech nebo šesti jezdcích. Soutěží v tom, jaký tým sjede trať za celých čtyřiadvacet hodin nejvícekrát,“ upřesnil biker.