Do Švédska se opět sjela celá světová špička. Sem si našlo cestu celkem čtyři sta závodníků z Anglie, Finska, Holandska, Irska, Kanady, Německa, Norska, Polska, Portorika, Slovinska, Ruska, Skotska, Švédska a Ukrajiny. Mezi nimi nechyběla ani Česká republika, kterou reprezentovali pouze znojemští závodníci.

Ve Švédsku se jako tradičně soutěžilo ve dvou disciplínách. Tou první bylo cvičení sestav. Tato disciplína se stala pro znojemské závodníky tou nejúspěšnější.

Hned v prvním svém vystoupení se dokázal junior Jiří Dospíšil prosadit mezi šestadvaceti závodníky z Polska, Švédka, Norska, Irska a Ruska. Nakonec si s českou vlajkou stoupl na bronzový stupínek.

Podobně si vedli i další juniorští závodníci. A to Leona Dočekalová a Vu Huy Hoang.

I v seniorské kategorii mělo Znojmo své želízko v ohni. Byla jím Květuše Sobotková, ale v silné světové konkurenci se musela spokojit s nepopulární bramborovou medailí.

V druhé disciplíně, kterou byl sportovní boj, se dařilo pouze Jiřímu Dospíšilovi, který uzavřel výčet bronzových medailí znojemské výpravy. „Musím své svěřence pochválit. Jeli jsme do Švédska ve čtyřech a dovezli jsme čtyři medaile. V tak silné konkurenci je to velký úspěch,“ pochválil svěřence trenér František Macek.