Na mezinárodní soutěži se jihomoravský klub postaral o zisk osmatřiceti cenných kovů a stal se nejúspěšnějším týmem startujícím na druhém ročníku Hammerfest open 2010.

Na samotný sever Evropy se vydala devatenáctičlenná výprava. V samotné soutěži se musela vyrovnat s konkurencí dvou stovek závodníků z Anglie, Irska, Itálie, Švédska, Norska nebo Ruska.

A svěřenci Františka Macka to zvládli na výbornou. Získali čtyřiadvacet zlatých, osm stříbrných a šest bronzových medailí. Kromě toho hned šestice závodníků skončila na nepopulárním čtvrtém místě.

„Co k tomu dodat. Stát se v tak nabité konkurenci nejlepším klubem je výtečná vizitka naší práce. Kéž bychom přivezli tak radostné informace i z Koreje, kde se letos koná světový šampionát,“ hlásil šéftrenér znojemského klubu František Macek.

Ani nejmladší závodníci znojemského klubu nezaháleli. Mají za sebou Jarní závod v Čebíně. A i oni dokázali hrát na závodech prim.
V konkurenci sto padesáti závodníků vybojovali čtrnáct medailí. Nejvíce jich získali ve cvičení sestav. Jejich počínání se v této disciplíně zastavilo na počtu deseti cenných kovů.

„Každý musí nějak začít. Doufám, že jich u taekwon–da zůstane co nejvíce a jednou budou velké evropské akce objíždět právě oni,“ byl patřičně pyšný na nejmladší závodníky Macek.

výsledky – Norsko

Tul (cvičení sestav)
1. místo - Václav Bůžek, Denisa Baťová, Patrik Bohdálek, Aleš Auer, Josef Srb, Hana Křivánková, Vu Huy Hoang, Patrik Bohdálek, Hana Křivánková, Gabriela Novotná, Josef Srb.
2.místo - Jakub Kmec, Gabriela Novotná.
3.místo - Jaroslav Svoboda, Ivana Mlčková, Petr Kejda, Veronika Novoměstská, Jiří Dospíšil.

Matsogi (sportovní boj)
1. místo - Václav Bůžek, Vu Huy Hoang, Aleš Auer, Josef Srb, Markéta Novoměstská, Patrik Bohdalem, Hana Křivánková, Gabriela Novotná.
2.místo - Petr Kejda, Denisa Baťová, Veronika Novoměstská, Leona Dočekalová, Libor Šula, Jiří Abeska.
3.místo - Pavel Fučík.

T-Ki (přerážecí techniky ve výskoku)
Petr Kejda, 2x Josef Srb, 2x Václav Bůžek.