„Chceme v Neapoli uspět. Máme nyní ty nejlepší sportovce, které znojemské taekwondo kdy mělo. Jsou to závodníci s velkou zkušeností z mezinárodních závodů,“ uvedl šéftrenér znojemských bojovníků František Macek.

Zastoupení bude mít Znojmo ve všech kategoriích, které se na mistrovství Evropy představí. V juniorech budou startovat čtyři závodníci, v seniorech šest a mezi veterány nastoupí do turnaje jeden zástupce Jihomoravanů.

„Na evropský šampionát se těším a jsem zvědavá, jak dopadneme. Přes léto jsem se zaměřila na disciplínu cvičení sestav a dala jsem jí maximum. Snad se mi podaří medaili vybojovat,“ hlásila závodnice Květuše Sobotková.

Kdo bude mít na evropském šampionátu plné ruce práce je například Libor Šula. Ten se představí ve všech čtyřech vypsaných disciplínách. „Budu závodit ve sportovním boji, cvičení sestav, silovém přerážení a ve speciálních technikách ve výskoku. Osobně si nejvíce věřím na sestavy a speciály,“ prozradil ostřílený bojovník Libor Šula.

V Neapoli se budou znojemští taekwondisté rvát o medaile od pátku do neděle. „Odjeli jsme už s předstihem, a to v úterý v noci. Bereme to s naprostou vážností, takže jsme nepodcenili ani aklimatizaci. Nejsme tu na výletě, chceme tomu dát opravdu maximum. Jen tak můžeme uspět,“ dodal Macek.

Šance na medaile podle jeho slov česká výprava složená ze znojemských závodníků má. „Dříve se špička teakwonda soustředila do pár států. Dnes má každá země kvalitní závodníky. My jsme pasováni spíše do role outsidera, ale překvapit rozhodně můžeme a chceme. Máme na to,“ burcoval své svěřence Macek.