Znojemští vyznavači moderního korejského bojového umění tak jen pokračují v nastoleném trendu. Za celou svou dobu působení ve znojemském okrese totiž dokázali získat něco přes třináct set medailí.

I na závodě, který se konal ve Slovenské Seredi, si znojemští vedli na výbornou. Od našich sousedů se vrátili s vizitkou zisku třech bronzových, pěti stříbrných a třech zlatých medailí.

„Jde o výborný výsledek. Na soutěži byla parádní konkurence a musím jen konstatovat, že dobré výkony předvedli i ti, co nedosáhli na medailové pozice,“ pochválil své svěřence kouč František Macek.

V Seredi se soutěžilo ve třech z pěti sportovních disciplín, přičemž závod byl druhým podnikem České a Slovenské ligy. Na závodě se střetlo sto závodníků z Nitry, Smolenice, Seredi, Znojma a slovenské akademie TKD.

Znojemští závodníci byli nejúspěšnější ve sportovním boji. V něm získali pět medailí, z čehož hned dvě byly lesku nejzářivějšího. Podobný medailový výčet zaznamenali svěřenci Františka Macka i ve cvičení sestav. Jednu pak získali v disciplíně speciálních přeráženích technik ve výskoku.

„Na tomto závodě, ostatně jako na spoustě jiných jsme měli doslova domácí atmosféru. To samozřejmě díky našim rodičům a příbuzným, kteří s námi cestují po většině soutěží,“ jakoby se shodovali znojemští závodníci.

Už v polovině března čeká znojemské taekwon-do velice důležitá a prestižní soutěž v norském Hammerfestu.