Sedm medailí pro znojemské Taekwon-Do. Taková je vizitka po návratu z otevřeného mistrovství Itálie, které se konalo v italské Terracine.

Mezi třemi stovkami závodníků se Štefan Kováč mladší stal nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství. Přidal tak ke dvěma zlatým medailím i individuální ocenění.

Ani další znojemští závodníci se v Itálii neztratili. Magda Machovcová získala v sestavách druhé místo a Ondřej Novotný si vybojoval stříbrnou medaili.

V žákovské kategorii Znojmo reprezentovalo šest závodníků. Těm se podařilo hladce projít prvními koly, a soustředili se tak na finálové boje.

Radek Padrta skončil těsně za stupni vítězů, stejně jako Denisa Baťová. Zato Leona Dočekalová už na bedně byla. Svou sestavou si vycvičila druhé místo.

Další finálový boj byl ryze znojemskou záležitostí. V něm na sebe narazili Štefan Kováč a Vladimír Belháč. Kováč Belháče porazil, a tak se oba postavili vedle sebe na stupně vítězů.

Ke své první zlaté přidal Kováč i druhou, a to v disciplíně Matsogi. Ani Vladimír Belháč nezůstal pozadu, získal bronzovou medaili.

Úspěšný turnaj

Během cesty do Itálie a zpět znojemští bojovníci navštívili i několik památek.

„Cestou na turnaj jsme navštívili Benátky, kde krásnou romantiku rušil jen nelibý zápach z benátských kanálů. Také jsme se zastavili v San Marinu, kde jsme vystoupali až na královský hrad. Cestou zpět jsme nakoukli do Kolosea v Římě, zastavili jsme se ve Vatikánu a obdivovali šikmou věž v Pisse,“ shrnul Macek.

Turnaj se dá podle trenérových slov rozhodně zhodnotit jako úspěšný.

„Nespokojený být určitě nemůžu, ba právě naopak, všichni závodníci podali skvělé výkony. Ti, kteří získali medaile, měli štěstí, ale i všichni ostatní reprezentovali Znojmo vzorně,“ hodnotil Macek.

„Zvlášť dobrý dojem zanechal Štefan Kováč, který se stal nejlepším závodníkem turnaje. Ale patřilo nám i druhé místo, takže spokojenost je opravdu velká,“ chválil trenér.

„Od září jsme absolvovali asi patnáct turnajů, tenhle byl poslední,“ přiblížil Macek.

Poslední závody v sezoně nebyly pro Znojemské lehké, jsou totiž ještě školou povinní a konec školního roku je za rohem.

„Závodníci kromě trénování ještě musí chodit do školy, protože je konec školního roku, takže je obdivuhodné, že po všem tom vypětí ve škole ještě podali takové výkony na posledních závodech této sezony,“ nešetřil Macek chválou.

Už tento víkend se mohou příznivci bojového sportu taekwon-do přijít podívat na výkony nejen znojemských závodníků.

Ve Znojmě se totiž koná Mistrovství Moravy, kterého se zúčastní závodníci ze čtyř měst – Jevišovic, Šumné, Čebína u Brna a Znojma. Počet startujících závodníků je omezen technických stupněm, a tak jich bude startovat rovná padesátka. Závodníci nebudou rozděleni do věkových skupin, jedinou podmínkou je, že všichni musí být letošními nováčky v klubech.

Mistrovství Moravy bude zahájeno v sobotu třiadvacátého června v deset hodin dopoledne, a to ve sportovní hale ve Znojmě.