Byl by hřích za současného stavu sérii prohrát a nepostoupit?

Měli jsme ideální vstup, ale tak se to říct nedá. Páteční zápas bereme jako superfinále, jako jedinou šanci. Nemůžeme si říkat, že máme ještě tři pokusy, to by byla chyba. Česká Lípa hraje o všechno, nemůžeme se uspokojit, to by se pak odrazilo na hře.

Co vedlo k úspěchu v prvních dvou zápasech, které jste vyhráli 5:2 a 7:2?

Už v sobotu jsme si na tabuli psali, čeho se chceme držet. Dobrá obrana, osobní souboje a produktivní první lajna, která si sedla.

Jaký dojem na vás udělala návštěva přes šest set diváků?

Neuvěřitelné, pro takové zápasy florbal hrajeme. Nepamatuju si, že by ve Znojmě byla tak narvaná hala.

Byl jste z netradiční atmosféry nervózní?

Dolehlo to na nás asi na všechny, ale zdravě. Kdybychom nebyli nervózní, je nám to jedno. Jak jsme vstoupili na hřiště, nervozita z nás spadla. Nepo… jsme se z toho.

Komplikovala vám hlučná atmosféra v hale komunikaci na palubovce?

Došlo k situacím, kdy stojíte před brankou a křičíte na spoluhráče, aby vám nahrál, ale neslyší vás. Kolikrát jsme neslyšeli ani píšťalku rozhodčího, to se mi ještě nestalo. Ale když to tak bude každý zápas, vůbec nám nevadí, že se neuslyšíme.

Jak nyní vyplníte pauzu do pátečního utkání?

V úterý a čtvrtek máme trénink, rozebereme si video, protože ve hře jsme měli nedostatky, hlavně v sobotu. Pořád máme co zlepšovat.

Jaké prostředí vás čeká v České Lípě, kde už případně můžete slavit postup?

Do haly se vejde asi 450 diváků. Tribuna je vyvýšená, nejde na ně moc vidět. Máte pocit, že hrajete někde v tělocvičně, ale z vrchu na vás kouká pět set lidí. (úsměv) Čekám, že to bude také bouřlivé, už do Znojma přijelo asi šedesát fanoušků soupeře.