„Mám trochu obavy před utkáním. Začíná se nám rozsypávat sestava. Gábor si na tréninku stěžoval na píchání v koleně. Doležal by kvůli zranění hlavy neměl ještě měsíc hlavičkovat. Hrát snad bude, ale musíme to nějak vymyslet, aby nemusel hlavičkovat. Čerstvý má na čtrnáct dní nohu v sádře. Petr Dítě má zase něco s nohou, Paula tahal sval, tak uvidíme," uvádí tasovický kouč Tomáš Šťastný.

Pro Tasovické je mužstvo Bystřice velkou neznámou. Divizní soutěž hraje historicky poprvé, a navíc se mu povedl skvělý vstup do sezony. Obě úvodní utkání bystřičtí fotbalisté vyhráli. „Mančaft vůbec neznám. Když jsem se díval na přestupy, tak relativně neposílili a mají kádr, se kterým hráli krajský přebor. Dvakrát vyhráli, uvidíme, jestli je to nováčkovská euforie," zamýšlí se tasovický trenér.

Bystřice bude mít výhodu domácího prostředí, kde ji budou povzbuzovat nadšení diváci. „Lepší začátek jsme si nemohli přát, ale uvidíme, jak dlouho nám elán vydrží. Soupeři si na nás začnou dávat pozor. Teď hrajeme dvakrát doma, tak snad výhru z venku potvrdíme před vlastním publikem, i když jednoduché to určitě nebude," upozorňuje trenér bystřického týmu Karel Fencl.

Tasovice zahájily nový ročník soutěže v Hodoníně, kde vyhrály stejně jako jejich zítřejší soupeř. Poté následovalo první domácí utkání, se kterým ale nebyl tasovický kouč spokojený. „Celý zápas byl neštěstí. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem, vytvořili jsme si pět nebo šest tutových šancí. Jenže když je nedokážeme proměnit, tak se na výhru hraje jen těžko. Kdybychom po prvním poločase vyhrávali tři jedna, vůbec bych se nedivil," sdělil po utkání. Nyní si přeje, aby se jeho celek zbavil střelecké nemohoucnosti. „Hlavně abychom proměňovali šance," doufá Šťastný.

Divize D

3. kolo

Bystřice n. P. Tasovice

sobota 25. 8. 2012 v 16.30 hodin

Postavení v tabulce:

Bystřice n. P. 2.

Tasovice 7.

Předchozí utkání Bystřice n. P.

Bystřice n. P. V. Meziříčí 2:0

Branky: 70. Padrtka, 80. Illek.

Hodonín Bystřice n. P. 0:1

Branky: 65. Sklenář.